Dominik Lakatoš před startem semifinále: Jsme natěšení

Jako kapitán vedl Vítkovice do boje ve čtvrtfinále proti Kometě a céčko ponese i v sérii proti Hradci. Dominik Lakatoš se před startem semifinále zamyslel nad tím, co modro-bílé v bitvě s Mountfieldem čeká.

Dominiku, jdete do semifinále, ve kterém na vás čeká Hradec Králové. Co od série a od tohoto soupeře čekáte?

Bude to možná stejná série, jako s Brnem. Budou to tvrdé zápasy, tvrdý boj. Boj až do konce. Myslím, že to bude hodně podobné.

V čem vidíš úskalí Hradce jako soupeře?

Mají výborné bruslaře. Hrají hodně pospolu, dokážou si vyhovět. Já osobně jsem sledoval jejich sérii s Libercem a hráli tam velice dobře. Nicméně my hrajeme trošku jiný styl hokeje, než Liberec. A myslím si, že to bude pro ně nepříjemné.

Nejen bruslení, ale i důraz je devízou Hradce. Nemyslíš?

Samozřejmě. Sešlo se jim to letos dobře. Já si ale nemyslím, že bychom se měli nějak připravovat na hradecké věci. Myslím to tak, že bychom se měli hlavně připravit sami v sobě. Hrát naši hru, kterou jsme se prezentovali po celou sezonu i v sérii s Brnem. Pokud budeme hrát naši hru, věřím, že můžeme být úspěšní.

V sérii s Brnem byl hodně rozruch hlavně kolem hráče Pospíšila, který se viditelně vyžíval v provokacích. Myslíš, že v Hradci může být také někdo takový? Třeba Okuliar?

Tak pokud to bude, tak bude stejné jako s Pospíšilem. Víme, jak se k tomu postavit. Víme, co proti tomu máme dělat – nedostat ho do toho laufu, co takový hráč potřebuje a pak nebude vidět.

Ty jsi poslední zápas série s Brnem nedohrál, můžeš říct, jestli budeš připraven na úvodní zápas semifinále?

Jo, samozřejmě, všechno v pořádku.

Znovu se proti sobě postaví týmy s velice kvalitními gólmany – váš Stezka proti hradeckému Machovskému. Co bude mezi nimi rozhodovat, v čem bude klíč k úspěchu?

Vždycky je třeba první gól výhoda. Gólmani jsou základ všeho, každého úspěchu. My máme skvělého Aleše, který nás drží v těžkých chvílích a my se o něj můžeme opřít.

Vítkovice jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy, to tady dlouho nebylo. Jaká je nálada v kabině?

Jsme natěšení. Víme, že můžeme mít úspěch. Nekončíme. To, že jsme se dostali po letech do semifinále je fajn, víme o tom, ale zároveň chceme více, takže ještě nekončíme.

Poprvé v kariéře jsi šel do play off jako kapitán, je to tak? Co tomu říkáš?

Je to tak. Já jsem byl v týmech, kde byli kapitáni hráči… nikdy bych si nepředstavil, že bych mohl být kapitánem. Vážím si toho. Prostě se to tak v kabině seběhlo, bylo to spíš Lukášovo (Krenželok, předešlý kapitán, pozn. red.) rozhodnutí. Tu zodpovědnost mám teď já a musím to na tom ledě vracet. Ale v zápase je to pořád to stejné, akorát se můžu bavit s rozhodčími.

Série začíná v Ostravě, diváci mají obrovský zájem, dá se čekat vyprodaná hala. Co tomu říkáš? Bude domácí prostředí výhoda?

Vždycky ty zápasy v play off, když je vyprodáno, jsou super. Lidi vás ženou dopředu hraje se nám všem mnohem lépe.