Docela solidní první utkání, hodnotí Jakub Kotala

Téměř vyprodaná OSTRAVAR ARÉNA se ještě nestihla posadit po oslavě branky Robertse Bukartse, když za pětatřicet vteřin podruhé rozvlnil síť za Furchem Jakub Kotala. Ten dnes k brance přidal také jeden hit, dvě zblokované střely a padesátiprocentní úspěšnost na vhazování.

Kubo, dnes asi panuje s výkonem spokojenost, je to tak?

Určitě. Hlavně jsme rádi za první bod, a že jsme dodrželi to, co jsme si řekli. Tedy vyvarovat se faulů a nepouštět je do přesilovek. Týmově jsme to zvládli, což je super.

Nakoply vás tedy ty dva slepené góly, které dělilo pětatřicet vteřin?

Určitě hodně. Přišlo mi, že od začátku jsme se do toho potřebovali dostat, dva týdny jsme nehráli, takže ty góly hodně pomohly.

Jak ta trefa pomohla tobě osobně?

To byl právě můj případ, že ze začátku jsem se úplně necítil, takže ten gól mi přišel vhod a určitě mi to pomohlo do zbytku zápasu.

V čem Kometa hrozila ve druhé třetině, kde ve vzduchu viselo vyrovnání?

Tak oni jsou kvalitní, to si nemusíme říkat. Měli hodně těch rychlých protiútoků, ze kterých jsou nebezpeční a naštěstí měli jen jednu přesilovku. Jakš takž jsme to zvládli.

Je něco, s čím nejste spokojeni a na co se budete muset zaměřit?

Po tom prvním zápase těžko říct, ale samozřejmě si k tomu něco řekneme, kde trenéři viděli nějaké chyby. Já si myslím, že docela solidní první utkání.

První dvě branky padly téměř jako přes kopírák. Byl to záměr, nebo to vyplynulo ze hry?

Ty play off zápasy takhle určitě budou, že nebudou padat moc hezké góly. Bude to tlak do brány, důraz a nějaké dorážky, takže je to určitě náš záměr.

Vítěznou branku si dnes připsal Peter Mueller. Ukázal to, co se od něj očekávalo, že bude rozhodovat zápasy?

Určitě, on je extrémně kvalitní hráč a my jsme rádi, že ho máme. Ukázal, proč je tady a v ten pravý moment rozhodl.

Bylo na něm vidět, že by ho to semlelo, že jste ve čtvrtfinále narazili právě na Kometu, kde působil?

Já jsem si tedy ničeho nevšiml. Teď je tady s námi a nic takového jsem nepozoroval.

Takže si to nijak nebere a nedává to znát?

Jestli jo, tak to na sobě nedává znát. Já myslím, že ne.

Mueller je spíše tišší typ, hecoval vás proti svému bývalému týmu?

Je trošku tišší, ale samozřejmě nějaké extra motivace tam od něj byla.

A tým
2024 Příprava