Do Vítkovic přichází zkušený Richard Jarůšek

Foto: Stanislav Souček

Zkušený hráč, kterého jako soupeře oponenti v lásce nemají, ale v týmu jej chce mít každý, přichází do Vítkovic. Ostravský klub v den uzávěrky přestupů přivádí do útoku jedenatřicetiletého Richarda Jarůška.

Richard Jarůšek je přesně tím typem hráče, kterého chcete mít v týmu, ale jako soupeře jej nenávidíte. Umí své protivníky vyprovokovat, umí s nimi bojovat a v neposlední řadě umí také být produktivní a bodově platný pro svůj mančaft. Jedenatřicetiletého rodáka z Brna přivedly Vítkovice v den uzávěrky extraligových přestupů, aby vypomohl současnému kádru v závěru letošní sezony.

„Richard Jarůšek je tím typem hráče, kterého chcete mít ve svém týmu na play off. Je to nepříjemný soupeř pro každého, kdo stojí na druhé straně. Má bohaté zkušenosti, reprezentoval, oblékal dresy Sparty, Hradce, Litvínova. V jeho příchodu vidíme jednoznačně přínos a plus do týmu. Máme velkou radost, že se nám Richarda podařilo získat, protože jsme z extraligových týmů nebyli jediní, zájem o něj projevily i další top týmy. Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli my a Richardovi přejeme v našem dresu hodně štěstí a ať se mu daří“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček.

Své poznatky na nového svěřence přidává i hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň. „Za mě splňuje parametry posily pro play off. Je vysoký, silný, zkušený. Umí se pohybovat v předbrankovém prostoru. Je prověřený, má extraligovou historii. Umí být nepříjemný, dokáže soupeře šikovně vyprovokovat. Já jsem rád a děkuju vedení, že se podařilo Jarůška do našeho týmu získat a věřím, že pro nás a pro naše výkony bude platným hráčem.“

Jedenatřicetiletý rodák z Brna přichází do Vítkovic z nadnárodní rakouské ICE Hockey League, což je následovnice někdejší EBEL. V této sezoně hrál za celek z Feldkirchu Pioneers Voralrberg. V minulosti ale oblékal dres Sparty, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Litvínova. Ve všech svých extraligových působištích byl velmi produktivní a dokázal se svými výkony propracovat i do národního týmu, reprezentoval na mistrovství světa 2016. V extralize dosud odehrál přes 400 zápasů, ve kterých nasbíral 235 kanadských bodů. Nyní se Richard Jarůšek vrací do české nejvyšší soutěže a bude v ní bojovat v modro-bílém dresu Vítkovic. K mužstvu by se měl připojit okamžitě – tedy ve středu ráno.

Richard Jarůšek

Číslo dresu:
Post:
útočník
Narozen:
8. srpna 1991 v Brně
Národnost: CZE
Výška:
189 cm
Váha:
89 kg
Držení hole: