Diváci si zasloužili, abychom vyhráli za tři body, říká nadšený Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš byl tváří, která z billboardů lákala ostravské fanoušky na zápas se Spartou. Jako by tomu osud chtěl, aby právě dočasný kapitán Vítkovic byl tou hlavní hvězdou utkání. Pětadvacetiletý útočník třemi body (2+1) sestřelil Spartu a vyhoupl se do čela kanadského bodování extraligy a také do čela tabulky střelců. Ani tyto výkony však nestačily k tomu, aby si Lakatoš vysloužil pozvánku do reprezentačního týmu.

Dominiku, jak se z tvého pohledu rodil výsledek tohoto utkání?

Od začátku do konce jsme si šli za tím, za čím jsme chtěli. To se nám splnilo, máme tři body, výhru. Super.

Dva góly dnes padly v přesilovce. Bylo to klíčem k vítězství?

To je naše práce, abychom dávali góly v přesilovkách. Při hře pět na pět tam tolik šancí není a ty speciální týmy prostě rozhodují. Nám se to dneska podařilo, bereme tři body a jsme strašně šťastní.

Úvodní branka přišla velmi rychle, bylo dobře, že se dlouho nehrálo 0:0?

Samozřejmě je to dobré pro celý mančaft, když ty speciální týmy fungují a můžeme si tím pomoct a nakopnout se. To je velké plus.

Před třetím gólem jste si během oddechového času něco říkali s Rosťou Maroszem. Říkali jste si, jak to odehrajete?

Něco jsme si řekli, ale ono to pak bylo trošku jinak. Ale díky bohu za to, že se nám povedlo ty dva góly dát a ten závěr si pohlídat. Ty tři body jsou velice cenné. Ta kulisa dnes byla perfektní, byl to úžasný zážitek.

Jak moc dnes vyloučení ovlivnily utkání?

To k tomu patří, to je hokej. Někdy se to tak stane a my se s tím musíme vypořádat. Dnes jsme se s tím vypořádali lépe než soupeř a vyhráli jsme.

Jaké to je porazit Spartu před více než devíti tisíci diváky?

Jak jsem říkal, byl to skvělý zážitek a nás to strašně hnalo dopředu. Ta kulisa byla fantastická! Zasloužili si, abychom vyhráli za tři body.

Sparta není v ideálním rozpoložení, vnímali jste to v kabině?

To bych ani neřekl. Na druhou stranu si myslím, že máme tým, který strašně dobře funguje a dokázali jsme se semknout a udělat partu. To je hlavní. To, že se soupeři nedaří, je celkem jedno. My musíme hrát šedesát minut naši hru a pak dokážeme porazit kohokoliv.

I bez marodů, kteří týmu stále chybí?

Samozřejmě, každý jeden hráč v tom týmu chybí a je to na nás, jak se s tím popasujeme. Nám to funguje a teď máme dlouhou pauzu a doufáme, že se všichni dají dohromady. Doufám, že budeme ještě silnější.

Dlouhou pauzu si někteří vyplní reprezentační akcí. Čekal jsi pozvánku? Byla tam nějaká komunikace mezi tebou a trenérským týmem?

Nebyla.

Jsi z toho zklamán?

Samozřejmě, že jsem zklamán. Každý chce reprezentovat a hrát ty mezinárodní zápasy. Budu muset víc makat, nedá se nic dělat. Musím na sobě zapracovat a doladit některé své chyby a třeba se tam podívám.