Banner Promo

Čtvrtfinále 2023: Potřetí v historii Kometa Brno

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

Soupeřem Vítkovic ve čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off TELH 2023 je Kometa Brno. Ostravský celek vyzve mužstvo z jihomoravské metropole ve vyřazovací části potřetí v historii. Série začíná v Ostravě v pátek a v sobotu.

 

Prodloužení posledního zápasu předkola play off určilo, na koho Vítkovice narazí ve čtvrtfinále. Výhra Liberce nad Plzní přisoudila druhému celku po základní části brněnskou Kometu. Souboj na čtyři vítězná utkání začíná na ostravském ledě v pátek 17. března (17:00) a v sobotu 18. března (19:00). Odvety v Brně jsou na programu v úterý 21. března (17:00) a ve středu 22. března (19:00).

 

Program
ČTVRTFINÁLE 2023
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

1. zápas: pátek 17. 3., 17:00, OSTRAVAR ARÉNA
2. zápas: sobota 18. 3, 19:00, OSTRAVAR ARÉNA

3. zápas: úterý 21. 3., 17:00, Winning Group Aréna Brno
4. zápas: středa 22. 3., 19:00, Winning Group Aréna Brno

případný 5. zápas: sobota 25. 3., čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

případný 6. zápas: pondělí 27. 3., čas bude určen, Winning Group Aréna Brno

případný 7. zápas: středa 29. 3, čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

 

Kometa prošla přes Boleslav

Brňané si cestu do čtvrtfinále museli proklestit přes předkolo, ovšem s trochou nadsázky se dá říct, že to neměli až tak těžké. Přestože dlouhodobá statistika vzájemných utkání s Mladou Boleslaví favorizovala středočeský tým, byla to Kometa, kdo ve čtyřech zápasech nasbíral tři výhry a slavil postup. Po výhrách v Brně 4:2, 2:1 přišel nezdar 1:2 a pak postupový úspěch 5:1.

Už z výsledků je znát, že Brňané minimálně inkasovali, nanejvýš dvakrát. Brankář Dominik Furch se rozchytal do výborné formy. Góly se rozložily mezi vícero střelců, po dvou zásazích mají na kontě Strömberg, Holík, Kundrátek a Flek. Kometa byla v sérii s Boleslaví silná v přesilových hrách, dosáhla úspěšnosti 33,33%, přičemž ubránila 75% oslabení.

Vzhledem k tomu, že série skončila v Mladé Boleslavi už v neděli, měl tým trenérů Patrika Martince a Jaroslava Modrého relativně dostatek času na odpočinek i přípravu na sérii v Ostravě.

 

Vítkovice vs. Kometa: V play off potřetí

V celé ligové a extraligové historii se Vítkovice a Kometa potkávají v play off teprve potřetí. Obě předešlé série jsou navíc ještě v blahé paměti současných fandů.

Poprvé první bitva hokejového severu proti jihu svedla ve čtvrtfinále 2018. Vítkovice tehdy jako čtvrtý celek základní části vyzvaly pátou Kometu, ale tempu druhého mistrovského rychlíku Brňanů bohužel nestačily. Kometa vyhrála 4:0 na zápasy a pár týdnů na to slavila historický 13. mistrovský titul.

Podruhé se oba soupeři do sebe zaklesli v covidem poznamenané sezoně 2020/2021, respektive v předkole. Domácí výhoda byla opět na straně Vítkovic a v sérii na tři výhry se po zápasech v Ostravě ujaly vedení 2:0. V Brně však Kometa krok srovnala a rozhodoval poslední pátý zápas, ve kterém byli o něco lepší právě hosté zpod Špilberku.

Historická bilance play off mezi Vítkovicemi a Kometou tak vyznívá ve prospěch Brna. Třetí kapitola vzájemných bitev v rámci vyřazovacích bojů se ale teprve začne psát.

 

Vítkovice k soupeři

Ostravané jako druhý celek základní části čekali na soupeře pro čtvrtfinále. Mezi posledním zápasem 52. kola a prvním zápasem čtvrtfinále měli přesně 12 dnů bez utkání.

„Co je lepší? To ukážou až zápasy. Já věřím, že jsme volno využili k dobré přípravě a snažili jsme se fakt nachystat na to, abychom – až přijde zápas – měli fyzickou i herní kondici,“ zmínil brankář Aleš Stezka.

Vítkovičtí na soupeře trpělivě čekali, nekalkulovali ani si nevybírali. „Soupeře jsme nevybírali, čekali jsme na to, kdo na nás vyjde. Je to Kometa. Čekáme těžký souboj. Každá série bude těžká. Je to už boj osmi nejlepších mužstev a každý soupeř má svou kvalitu. Každý zápas bude na krev, jak už to v play off bývá,“ odtušil hlavní trenér Miloš Holaň.

Speciální příchuť může mít čtvrtfinále pro Petera Muellera, který teprve před necelým rokem odešel z Komety do Vítkovic. „První myšlenka, když jsem zjistil, že jdeme na Kometu? Řekl jsem si – samozřejmě,“ pousmál se drobně americký forvard nad mírnou škodolibostí osudu. „Bude to pro nás určitě výzva. Kometa měla velmi dobrou sérii proti Boleslavi. Ale obecně je jedno, na koho v play off narazíte. Pro nás je to první krok, který musíme udělat. Věřím, že jsme připrvení.“

 

Začíná se v Ostravě

Pátek 17. března a sobota 18. března. Termíny prvních dvou čtvrtfinálových duelů mezi Vítkovicemi a Kometou. Hraje se v OSTRAVAR ARÉNĚ, páteční duel od 17 hodin, sobotní až od 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji, a to jak online na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz, nebo přímo na pokladně OSTRAVAR ARÉNY (od ulice Závodní, každý den od 10 do 17 hodin).

„Myslím, že nám fanoušci chodili po celou sezonu v hojném počtu a čekáme, že to bude to samé v play off. Bude to i o divácích, kteří jsou ten pomyslný šestý hráč na ledě a my budeme velice rádi, když za námi budou opravdu stát, po celou dobu a v hojném počtu,“ vyslovil přání trenér Holaň.

Na domácí prostředí se těší i miláček tribun Stezka. „Je to hlavně super pro naše fanoušky, kteří byli po celou základní část super, chodili ve velkém počtu – návštěvnost byla třetí nejvyšší z celé ligy. To je paráda a pro nás je to velká podpora. Určitě je dobře, že můžeme začínat doma, před našimi fanoušky.“

 

 

Pozn.:

– majitelé PERMIC S PLAY OFF mají vstup na domácí zápasy HC VÍTKOVICE RIDERA v play off 2022/2023 zdarma v rámci své karty bez nutnosti jakékoli dodatečné registrace či rezervace (samozřejmě se týká i majitelů dětských permic s play off)

– majitelé PERMIC BEZ PLAY OFF si musí na domácí zápasy HC VÍTKOVICE RIDERA v play off 2022/2023 zakoupit vstupenku v plné výši ceny – bez nároku na jakoukoli slevu. Sedadla pro majitele permic bez play off budou na první dvě utkání čtvrtfinále rezervována do úterý 14. března včetně. Od středy 15. března již místa nebudou nadále držena, ale budou uvolněna do volného prodeje

PRODEJ ONLINE ZDE – vstupenky.hc-vitkovice.cz

PRODEJ NA POKLADNĚ bude probíhat každý den (tedy i o víkendu) od pátku 10. března vždy od 10 do 17 hodin na pokladně číslo 10 – hlavní vstup do OSTRAVAR ARÉNY (od ulice Závodní)

DĚTSKÁ VSTUPENKA / BALÍČEK – určeno pro děti do 15 let věku (včetně). Do arény je vstup možný pouze v doprovodu dospělé osoby a u vstupu je věk dítěte nutné prokázat (školním průkazem, odiskou, pasem atd. – dokladem s fotkou a datem narození dítěte)

VOZÍČKÁŘI mají vstup na utkání zdarma i s jednou osobou doprovodu (také zdarma), vzhledem k vyššímu zájmu a nízké kapacitě plošiny pro vozíčkáře je ale nutné si místo co nejdříve rezervovat prostřednictvím e-mailu hockey@hc-vitkovice.cz

– nárok na slevu mají pouze držitelé karet ZTP/P, a to 50%. Držitelé karet ZTP nemají nárok na slevu.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025