Chyběl jen kousíček, ví kapitán Lukáš Krenželok

Vítkovice před zápasem věděly, že utkání by se mohlo rozhodnout v přesilových hrách. V těch Vítkovice svého soupeře do ničeho nepustily a naopak samy jednu zužitkovaly díky pohotově střele Lukáše Krenželoka. Ten nezapomněl ocenit skvělé fanoušky, kteří vyprodali OSTRAVAR ARÉNU.

Lukáši, škoda. Tohle slovo asi vystihuje vše, je to tak?

Je to tak no, začátek jsme neměli příliš dobrý, trochu jsme čekali, co s námi bude, nehráli jsme tak dobře, jako tu třetí třetinu. I když Třinec si už potom bránil výsledek, když měl náskok, ale už jsme šli do rizika. Tak jsme měli hrát asi od začátku, abychom jim dělali problémy.

Proč to tedy nešlo od začátku?

Nevím. Chtěli jsme asi hrát opatrně. Člověk nechce hned udělat chybu a pak se to stane. S Třincem je těžké otáčet výsledek. Obranu mají parádní, vyhráli na tu obranu třikrát titul a je to složité.

Přesto jste soupeře přestříleli a nestačilo to.

Tak střely. Záleží, odkud ty střely jsou. Mají výborného gólmana, ke konci měli trošku štěstíčka. Možná jsme si to za ty dvě třetiny nezasloužili.

Tobě se nakonec podařilo vstřelit gól, jak ta situace vypadala z tvého pohledu?

Buky mi to parádně hodil před bránu, já jsem si to od nohy odrazil a dorazil jsem to. Nepomohlo to ničemu.

Souhlasíš s tím, že jste ten vítr chytli možná trochu pozdě?

Možná, kdyby byl ten gól dříve… Třinec už se netlačil, jen to odhodili a už se do nás netlačili. Byly tam parádní šance, kdy nám chyběly jen kousíčky. Asi byli lepší ty dvě třetiny předtím, takže se jim to vyplatilo.

Navíc je podržel Marek Mazanec, který byl vyhlášen jako nejlepší třinecký hráč.

Jasně, chytal výborně. Je to těžké mu dát gól. Nevyhráli jsme, nedá se nic dělat. Jdeme dál.

Mazanec měl dnes hned několik klíčových zákroků, rozhodly ty dva úniky?

Ve finále jsme měli nejlepší šance v oslabení, tam Frigo jel sám a nedal, pak tam měli ještě to přečíslení 2 na 1. Rozebírali jsme si, co se mohlo udělat, ale nepadlo to tam.

Dneškem tedy skončila ta domácí bodová série, jak moc vás to mrzí?

Řešili jsme to od začátku sezony, že jdeme zápas od zápasu. Samozřejmě prohra mrzí, ta mrzí vždycky. Teď musíme zapnout a chystat se na další zápas. Určitě je lepší, když se jenom vyhrává, srandičky a tak. Prostě asi nejde vyhrávat celý rok, teď si z toho musíme něco vzít, ukázat si video a jít se připravit na další zápas.

Co říkáš na dnešní atmosféru?

Ta byla výborná! To bylo před Vánoci parádní.