Petr Chlán: Doufám, že tímto zápasem se to zlomí

Toto byl víkend rodiny Chlánů. Nejprve v sobotu mladší z bratrů Robert hattrickem otočil nepříznivý zápas vítkovické juniorky proti Kometě Brno a v neděli starší Petr dvěma góly zavelel k obratu, který v prodloužení dokonal Roberts Bukarts. Centr první vítkovické formace ocenil přístup a podporu domácích fanoušků.

Petře, začněme tím, že dnes se vám utkání povedlo, co se týče přesilovek.

Určitě se povedlo díky přesilovkám, ale zaprvé bych chtěl poděkovat fanouškům. Na tréninku nám vyvěsili plakát, stojí pořád za námi, i když není optimální období. V přesilovkách se udělalo pár změn, jsme rádi, že to vyšlo a že bereme ty dva body.

Kde se podle tebe zápas lámal?

Já myslím, že na konci v těch přesilovkách, že jsme vydrželi, makali jsme jeden za druhého, bojovali jsme jako tým a pak se to ukázalo v těch přesilovkách a srovnali jsme na 3:3.

Před přesilovkou si vzal trenér oddechový čas, co tam zaznělo?

Udělal tam ještě drobnou změnu, kluci sehráli signál, vyvedlo se jim to, trefili to do víka my jsme rádi, že jsme dneska vyhráli.

Olomouc ve třetí třetině inkasovala pětiminutový trest za podkopnutí, bavili jste se o tom na střídačce, říkal vám Marek Kalus, co se tam dělo?

Já se musím přiznat, že jsem přišel na střídačku, takže jsem to vůbec neviděl. Viděl jsem pak, až že jde hráč Olomouce na trestnou a vůbec jsem to nepostřehl.

Dalo by se ale říci, že dnes jste si pro ty přesilovky šli, taková výhoda určitě pomůže.

Jo tak určitě, pětiminutová přesilovka by se měla využít, aby se vyhrálo. Nám se to naštěstí povedlo, udělalo se tam pár změn. Jsme rádi, že dneska můžeme brát dva body a jsem rád, že jsem dnes mohl těmi góly přispět. Brácha měl včera narozeniny, tak jsem rád, že se to dneska tak povedlo.

Jak vám bylo, když během devětačtyřiceti vteřin otočili to utkání?

Myslím si, že to není poprvé, co vedeme, a otočilo se nám utkání. Já doufám, že se to dnešním zápasem alespoň trochu zlomí a začnou nám tam padat i ty nehezké góly. Doufám, že se to tímhle nakopne, musíme makat jako tým, jako jeden muž.

Ty jsi zmínil bráchu Roberta, ten včera za juniory nasázel hattrick. Měl jsi k němu dnes blízko i ty?

Možná nějakým odrazem. Dneska bylo jedno, kdo dá ty góly, šlo o to, abychom ten zápas i pro fanoušky vyhráli. Sice za dva body, ale i to se počítá.

Jak na vás působil ten transparent vyvěšený fanoušky na tréninku?

Určitě jsme rádi, že chodí a že za námi stojí a věří nám. Jsme rádi, že tady pořád jsou a je plný barák. Nám se s tím hraje lépe.

Trenér dnes docela zamíchal sestavou, byl to pro vás problém? Zvyknout si na nové spoluhráče?

Těžká otázka. Tohle je asi na trenérovi, jak to poskládá, uvidíme, jak zítra odjedeme na Spartu. Mladí kluci nám pomáhají, musíme makat jako mužstvo, je jedno, jaká je sestava. Jde o to, abychom ty body z venku vozili nebo je uhráli doma pro fanoušky.

Ty sis dnes dvěma góly řekl o pozici prvního centra, cítíš to stejně?

To je těžká otázka. Jsem rád, že jsem těmi góly mohl pomoct týmu, ale budu se opakovat. Musíme hrát jako jeden tým, jeden muž, jde o to, abychom vyhrávali a vozili body.

V úvodu jste dneska měli tlak i šance, klidně to mohlo být po první třetině 5:0. Je to o tom ty šance proměňovat a pak mít více klidu?

Myslím si, že to je ten náš momentální kámen úrazu. Na 1:0 se venku vyhrát nedá a i když ten tlak máme, tak nám tam pak ty odrazy, špinavé nehezké góly nepadají. Já doufám, že se to zlomí a budeme to otáčet a budeme vyhrávat.

Nicméně proti Spartě se asi nedá čekat, že by to byla nějaká gólová smršť, nemyslíš?

Já si myslím, že dneska je ta Extraliga tak vyrovnaná, že to není proti žádnému týmu. Ty týmy jsou stejné, hrají do obrany, každý má dneska video. Samozřejmě v té O2 Aréně je nějaký tlak, ale je to o to větší motivace pro nás tam vyhrát a uhrát nějaký bod.

Loni jste žádnou výsledkovou krizi nepoznali, letos vás potkala hned v úvodu. Jaké je to pro tým?

Tak určitě je to změna. Někdo to zažil, někdo ještě asi ne, ale myslím si, že loni jsme taky měli tří až čtyřzápasovou krizi. Přijeli jsme z výjezdu, prohráli jsme doma s Kladnem a Litvínovem. Situace to není jednoduchá, ale musíme pořád hrát jako jeden muž. Jsme rádi, že fanoušci za námi stojí a musíme to zlomit. Čím dříve, tím lépe, na Spartu jet pro nějaký bod a jít zápas od zápasu. Nemít velké oči, jaké tady byly, že vyhrajeme titul a podobně, ale prostě zápas od zápasu a dělat pro to maximum

A tým
2024 Příprava