Chceme uspět v každé soutěži, hlásí po návratu do Ligy mistrů kapitán Lakatoš

Dominik Lakatoš nastoupil do úvodního zápasu Ligy mistrů ve speciálním dresu Top scorera, tedy nejproduktivnějšího hráče, a tak není divu, že to byl právě vítkovický kapitán, který jako první prostřelil německého reprezentačního brankáře Niederbergera. Před třetí brankou navíc ukázal, že není jen ryzím střelcem, ale že soupeře dokáže zaskočit také překvapivou přihrávkou.

Dominiku, jaká byla konfrontace s německým šampionem?

Byl to pro nás těžký zápas. Mnichov dobře bruslil a výborně napadal, na nic jsme neměli čas. V početních výhodách se nám podařilo dostat do tempa a pomoct si. Z mého pohledu hrozně vyrovnané utkání a pro nás je jedině dobře, že takové zápasy můžeme absolvovat před tím, než začne extraliga.

Co říkáš na nájezdy? Byl to pokus o rekord nebo to tak prostě vyšlo?

Prostě to tak vyšlo. Oba gólmani chytali výborně, nemohli jsme jim dát gól, a proto to trvalo tak dlouho.

Jde cítit, že se přesilovky v CHL stávají úplně jinou zbraní?

Je to jiné, samozřejmě když jsme si tím v zápase pomohli my, tak to bylo jednodušší pro nás, nicméně když přišly ta vyloučení, byli jsme pod obrovským tlakem a ve třetí třetině jsme se těžko dostávali zpět do zápasu. Tak jako my jsme vstřelili dva góly, povedlo se to i soupeři. Rozhodly to až nájezdy, ve kterých jsme byli šťastnější a bereme dva body.

Dalo by se říci, že nejšílenější věc co se může stát, je oslabení tří proti pěti, je to tak?

Tak jsou pravidla nastavená, takže to musíme respektovat. Je to těžké a složité.

Na druhou stranu táhne vás to více do útoku, když to vyloučení můžete zrušit?

Ne (směje se). Netáhne, hlavní priorita je ubránit oslabení a pomoct týmu, abychom nedostali gól a vrátili se do plného počtu.

Jak je v kabině Liga mistrů vnímána? Neberete ji jen jako dobrou přípravu?

Vůbec to nebereme jako přípravu. Je to zápas jako každý jiný. Každý zápas chcete vyhrát a jdete do něj naplno, nejdete si jen tak zahrát hokej. Hraje se to na vítězství a hraje se to na góly a my chceme uspět v jakékoliv soutěži.

A tým
2024 Příprava