Chce to pár šťastných odrazů, říká střelec Marcel Barinka

Jen dvě utkání čekal dvaadvacetiletý útočník Marcel Barinka na první branku nejen ve vítkovickém dresu, ale samozřejmě také na první branku v Extralize. Výstavní ranou v jedenačtyřicáté minutě vyrovnal na průběžných 1:1. Jenže radost z premiérové branky nakonec přebila pachuť z porážky v pro něj pikantním zápase.

Marceli, jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Bohužel je to pro nás další prohra. Myslím si, že jsme na tom ledě nechali maximum, že jsme blokovali střely, bojovali jsme jeden za druhého, a tak to musí být. Musíme věřit, že přijde ten zlomový moment, kdy se to otočí a začnou tam skákat ty výhry.

Příjemnějším tématem je určitě tvá první extraligová branka. Jak je pro tebe ta branka důležitá?

Samozřejmě jsem za to rád, ale lepší by to bylo, kdybychom vyhráli. Zdráhy tam parádně zavezl kotouč a naservíroval mi to na volej a já jsem to jen uklidil k tyčce.

Věřil jsi, že ta branka přijde tak brzy?

Tak doufal jsem v to, že to přijde co nejdříve, ať se nakopnu. Dneska jsem dostal šance ve druhé lajně, tak jsem se to snažil splatit a jsem rád, že se to povedlo, ale jak říkám, lepší by to bylo, kdybychom vyhráli.

Ty jsi přišel do týmu, který není úplně v laufu, jak se to na té hře projevuje?

Samozřejmě, když se nedaří tak většinou ty puky přeskakují a nemáte takovou jistotu na hokejce. Jak jsem říkal, chtělo by to pár šťastný odrazů, abychom se tlačili do branky a dotlačili to tam. Ne tak pěkné góly, ale abychom to tam dostali tou bojovností, a snad nás to odrazí.

Nepomohl ani úspěch v Lize mistrů?

Je to jiná soutěž, ale musíme se soustředit i na Extraligu, ať nevyhráváme jen v jedné soutěži. Extraliga je pro nás samozřejmě důležitá a snažíme se to dělat v obou soutěžích.

Dnes nepadlo příliš branek při hře pět na pět. Bylo cítit, že Sparta dobře bránila?

Jo, jsou dobří v tom předbrankovém prostoru, mají tam vysoké beky, snaží se to dobře bránit a tam byl asi ten zlomový moment.

Co říkáš na vaši dnešní souhru ve formaci?

Myslím si, že to bylo s klukama super. Zdráhy je výborný bruslař a v Extralize už ukázal, že je to skvělý hráč, Petr Fridrich taky, bojuje, lítá tam po křídle, takže myslím, že nám to sedlo a odehráli jsme v lajně dobrý zápas a musíme tak pokračovat dále.

Zdravil jsi po gólu někoho na tribuně? Koho jsi tady dneska měl?

Myslím, že dneska tu zrovna byla celá rodina od dědy až po rodiče, takže jsme rád. Nikoho jsem ale nezdravil, jen jsem se snažil slavit s fanoušky.

Vzhledem k tvé minulosti je pro tebe zápas se Spartou speciální?

Samozřejmě v hlavě to pořád mám. Na Spartě jsem prožil krásné roky v mládeži, takže uvnitř to pořád je. Pár kluků tam znám, trénoval jsem s nimi v létě, takže se známe. Bylo to pro mne určitě pikantní.

A tým
2024 Příprava