Čeká nás těžká série, ví trenér Pavel Trnka

Poprvé povede extraligový A-tým do vyřazovacích bojů v roli hlavního trenéra. Kouč Pavel Trnka se stručně, ale výstižně ohlédl za koncem základní části a prozradil, co čeká od předkola s Hradcem Králové.

Trenére, v neděli jste odehráli poslední zápas základní části, shodou okolností s Hradcem, tedy stejným soupeřem, který na vás čeká nyní v play off. Ve hře byla domácí výhoda začátku předkola, to nakonec lépe vyšlo soupeři…

Samozřejmě jsme chtěli uspět, protože jsme věděli, že hrajeme o výhodu domácího prostředí. Bohužel se to nepovedlo. Ovlivnila to třetí třetina, ve které jsme hráli až zbytečně pasivně, ač jsme apelovali a tlačili na to, ať se to neděje. Bohužel stalo se, už se s tím nedá nic dělat. Okamžitě po zápase jsme se začali zaměřovat na play off, které nás od středy čeká.

Jak vnímáte ten pikantní souboj s Hradcem, rok po tom emotivním semifinále?

Já sám za sebe jsem u toho loni samozřejmě nebyl, ale ano, pro Vítkovice jako klub to opakování z loňska je. Hradec je těžký soupeř, ale já když to vezmu z pohledu celé sezony, tak který soupeř byl lehký? Žádný, že? Čeká nás těžká série, ale s tím počítáme a my se na ni připravíme tak, abychom prostě uspěli.

Největší pozornost posledních dní se upínala k brankáři Lukáši Klimešovi, který je a byl vaší jednoznačnou oporou. Nezvažovali jste možnost mu dát ke konci základní části volno a dát mu prostor k oddychu před play off?

Zvažovali jsme to. Bylo tam několik určitých variant, které jsme probírali, ale Lukáš prostě chytá výborně a my jsme se rozhodl takhle, takže chytal i ten poslední zápas základní části.

V play off už je tradičně tabu zdravotní stav hráčů a mužstva, ale dovolte otázku i na toto. Vítkovice měly několik zraněných na marodce ještě v neděli. Jaká je šance, že se někteří z nich zapojí do série s Hradcem?

Ta šance, že někdo další z marodů naskočí do play off je velká.

Vítkovice měly opravdu silný závěr základní části, v přehledu posledních 10 zápasů figurujete na 4. místě. To vše přitom bez nejproduktivnějších útočníků základní části. Co na to říkáte?

Ony ty statistiky jsou trochu zavádějící. Produktivita jednotlivců je jedna věc, ale jestliže je tým na dně tabulky, tak k čemu potom taková produktivita je, že? Ano, měli jsme v poslední době období, kdy se to nějakým způsobem nastartovalo a já jsem i po tom nedělním zápase klukům v kabině poděkoval za základní část. Samozřejmě před měsícem jsme měli jiné starosti a obavy, ale dneska se můžeme těšit na play off.

A tým
2024 Příprava