Bojovník Rastislav Dej bude nadále oblékat vítkovický dres

Na sklonku roku 2022 se vedení HC VÍTKOVICE RIDERA dohodlo na novém dlouhodobějším kontraktu se slovenským forvardem Rastislavem Dejem. Rekordman v počtu startů v české Extralize mezi cizinci a mistr z roku 2009 bude nadále oblékat modro-bílý dres, ve kterém je ze současného týmu jedním ze služebně nejstarších.

Rastislav Dej je už šest sezon neodmyslitelně spjatý s Vítkovicemi, pro které odvádí na ledě neocenitelnou, takzvanou černou práci.

Někdejší slovenský reprezentant a v současnosti rekordman české extraligy mezi zahraničními hráči v počtu odehraných utkání v tuzemské nejvyšší soutěži bude ve Vítkovicích pokračovat v symbolickém psaní své hokejové kapitoly. Rastislav Dej přišel do Ostravy z Hradce Králové v roce 2017. Ve Vítkovicích dosud odehrál 290 zápasů, ovšem celkově již překročil hranici 800 extraligových utkání. Je poctivým a neústupným bojovníkem. V této sezoně ve 31 zápasech nasbíral 9 kanadských bodů za 4 góly a 5 asistencí, ale jeho přínos týmu je především v jeho obětavé práci, což dokládá i bilance +/-, ve které má aktuálně +8. „Rasťo je bojovník, poctivec, který nevypustí jediný souboj a pro tým odvede hromadu té takzvané černé práce. Je to špičkový profesionál, který svým přístupem na ledě i mimo něj dává velký příklad i mladším hráčům. Má bohaté zkušenosti a tady v Ostravě a ve Vítkovicích je momentálně jedním ze služebně nejstarších hráčů. Takovéhle hráče jednoduše chcete mít v kabině a myslím, že nejen my, ale i fanoušci mohou být velice rádi a spokojení, že Rasťo u nás bude pokračovat,“ domnívá se Roman Šimíček.

Sám Dej měl samozřejmě z podpisu rovněž radost. „Ano, mám velkou radost, že můžu ve Vítkovicích pokračovat. Už jsem tady šest sezon, našli jsme tady nový domov. Vítkovice jsou výbornou organizací a já jsem tady šťastný a budu rád za každý zápas, který budu moci ve Vítkovicích odehrát,“ podotýká mistr české extraligy z roku 2009.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101