Aktivní hra byla náš plán, prozrazuje dvoubodový Marek Kalus

Marek Kalus se v utkání proti Ilvesu Tampere prezentoval tradičně dobrým výkonem. Nejprve Vítkovice poslal přesnou tečí do vedení a o chvíli později přihrávkou nabíjel na druhou branku obránci Prčíkovi. Dva kanadské body vítkovického tvrďáka ale nakonec napomohly „jen“ k zisku jednoho bodu.

Marku, dnes se nevyhrálo, ale jaký dojem si z toho zápasu odnášíte?

Tak já myslím, že všichni víme, že finský hokej je velmi kvalitní a Ilves je jeden z předních týmů Finska. Jak řekl trenér, dojem z první třetiny byl výborný. Ve druhé třetině jsme ale polevili a byly tam nějaké fauly. Oni přesilovku pět na tři dokázali využít. Přesilové hry jsou v Lize mistrů alfa a omega. Třetí třetina, ne že bychom hráli na výsledek, ale trochu jsme si to už hlídali, ať hlavně udržíme nějaký bod. Prodloužení a nájezdy jsou už vabank.

Zápas jste začali nebojácně a Ilves vypadal zaskočeně, souhlasíš?

Myslím si, že určitě. Vletěli jsme na ně. Byl to náš plán hrát od začátku aktivně a myslím si, že první třetina byla z naší strany výborná. Jak jsem ale řekl, pak se polevilo a ta hra se vyrovnala a měli trošku navrch.

V čem tkvělo to polevení? Bylo to tím, že se zlepšil soupeř, nebo tím, že jste vedli o dvě branky?

Těžko říct, nevím, co bych k tomu řekl. Nevím, proč to tak bylo. Možná ta mentalita, že jsme vedli 2:0, byla to super první třetina…nevím. Nechci říct, že by někdo chtěl polevit. Sám to nedokážu vysvětlit.

Berete ten bod, nebo je to po průběhu zápasu ztráta?

Samozřejmě bod je super, protože je to kvalitní soupeř. Na druhou stranu by lepší byly tři. Měli jsme to dobře rozehrané, ale i bod je slušný.