A-tým zahájil letní přípravu na sezonu 2024/2025

Dvacet hráčů širšího kádru se sešlo k úvodu letní přípravy A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA na novou sezonu. Na srazu chyběli hráči, kteří si plní reprezentační povinnosti a zámořští hokejisté.

A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA začala desetitýdenní suchá fáze! Ostravané tím odstartovali letní přípravu na novou extraligovou sezonu. Už nově pod vedením trenérského tria David Bruk – Vlastimil Wojnar – Pavel Trnka.

„Zahájili jsme letní přípravu na nový extraligový ročník. Sešlo se nás aktuálně dvacet hráčů. Je to část týmu plus mladí hráči juniorského věku, se kterými počítáme do tréninku a také v případě dobrých výkonů, že nám pomůžou v sezoně,“ prozradil k úvodu letní přípravy hlavní trenér A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA David Bruk. Mimo režim týmu zůstali aktuálně ještě hráči, plnící si povinnosti u reprezentací. „Logicky na tréninku nebyli hráči, kteří jsou aktuálně v režimu národních týmů pro mistrovství světa a také zámořští hráči. Ti se připojí k nám postupem času,“ připomenul kouč Bruk. Pro úplnost se sluší připomenout, že na úvodním srazu nechyběly ani letošní nové posily týmu – obránci Patrik Demel a Patrik Marcel, brankář Lukáš Pařík a útočníci Jindřich Abdul, Petr Hašek, Jan Bambula a Jan Hladonik. Kanadské posily Anthony Nellis a Chad Yetman mají individuální přípravu v zámoří. Na úvodním srazu nechyběl ani brankář Lukáš Klimeš, který ale teprve nedávno ukončil po reprezentační nominaci sezonu a k týmu se tak připojí o něco později.

Suchou část letní přípravy má na starost kondiční trenér Tomáš Bystroň, samozřejmě pod dohledem trenérského štábu A-týmu. „Začínáme pozvolna, relativně náběhovým prvním týdnem. Trénovat budeme deset týdnů, což bude v polovině přípravy vrcholit soustředěním v Tatrách,“ uvedl trenér Bruk s tím, že první týden přípravy vyplní také kondiční testy.