A-tým nadále trápí problémy s marodkou

Sedm hráčů základní sestavy Vítkovic je mimo hru buď vinou zranění nebo nemoci. Nad dalšími visí před nedělním utkáním s Pardubicemi otazník. „Situace je jaká je, ale my bojujeme a bojovat budeme,“ ujišťuje sportovní ředitel a zároveň člen trenérského štábu Vítkovic Roman Šimíček.

Vítkovice pokračují v domácím dvojzápasu. Po pátečním utkání s mistrovským Třincem je v neděli čeká duel s vedoucími Pardubicemi. Modro-bílí proti Ocelářům statečně bojovali, vyprodaná Aréna se 50 minut bavila hokejem, bohužel výpadek v 5 minutách hry a s ním spojená gólová smršť Třince udělaly z nadějného zápasu 3:3 nepříjemný výsledek 3:6.

„V prvé řadě bych chtěl ze srdce poděkovat všem fanouškům, kteří dorazili. Vyprodaná hala, úžasná atmosféra. Velký klobouk dolů před fandy a velký dík za podporu a důvěru,“ posílá vzkaz ostravským příznivcům sportovní ředitel klubu a zároveň člen trenérského štábu Roman Šimíček. „Každý, kdo na tom zápase byl, viděl, že jsme dřeli, makali. Bojovali jsme. Padesát minut jsme úspěšně drželi krok s Třincem, chvílemi jsme ho i přehrávali. Bohužel stačil krátký výpadek a bylo po všem,“ mrzí Šimíčka a nejen jej.

Po pátečním utkání s Třincem je nyní na řadě nedělní duel s Pardubicemi. Lídrem tabulky. Více než soupeře ale Ostravané spíše řeší složení týmu v návaznosti na velkou marodku. Už pro páteční zápas si museli modro-bílí vypomoci hráči z prvoligové Poruby. Mimo sestavu jsou pro zranění obránci Jakub Stehlík, Yohann Auvitu a Mário Grman kvůli nemoci. Z útočníků chybí pro zranění Jakub Kotala, Roman Půček a Valentin Claireaux a nemocní Patrik Zdráhal . „A otazník visí nad dalšími hráči. Bohužel jsme teď opravdu v hodně nepříjemné situaci. Sobotní trénink byl neúplný a až v neděli dopoledne budeme vlastně vědět, koho budeme schopní pustit do hry proti Pardubicím,“ připomíná Šimíček. „Nikdo z nás se na to nevymlouvá a nechceme ani, aby to vypadalo, že nějak brečíme. Jen jsem ale toho názoru, že je dobré si to vše otevřeně přiznat, abychom všichni zavnímali, v jaké situaci se právě nacházíme. Nicméně bojujeme dál a bojovat budeme. Tak jako jsme dřeli těch padesát minut s Třincem, tak chceme dřít po celý zápas s Pardubicemi a budeme věřit, že tentokrát už budeme úspěšní,“ dodává optimisticky Roman Šimíček.

A tým
2024 Příprava