A-tým míří na Slovensko. Začíná soustředění v Nízkých Tatrách

Třetí týden přípravy absolvují hokejisté Vítkovic v horském prostředí Nízkých Tater. Stejně jako v předchozích letech budou polykat tréninkové dávky ve sportovním areálu resortu Alexandra v Liptovském Jáně. Chybět nebudou ani výstupy na vysokohorské štíty.

Nezbytnou součástí každé letní přípravy vítkovických hokejistů je také soustředění. Třetí týden tréninkového drilu budou Ostravané absolvovat v Nízkých Tatrách, kde se jim, stejně jako loni, stane útočištěm sportovní areál resortu Alexandra v Liptovském Jáně. Je to ideální středisko s venkovním hřištěm, velkou tělocvičnou, plaveckým bazénem, dvěma posilovnami a samozřejmě v nádherném horském prostředí s blízkostí náročných vrcholů, jakými jsou například Poludnica nebo dvoutisícový Chopok. Důležitou součástí je také kvalitní wellness zázemí, které v hotelu Alexandra je k dispozici rovněž.

A-tým Vítkovic míří na Slovensko v neděli, kdy absolvuje už po obědě první ze série tréninkových baterií. „Čeká nás tam spoustu kvalitních tréninků, a to všechno v krásném prostředí Nízkých Tater na čerstvém vzduchu. Některé dny budeme trénovat dvoufázově a sáhneme si do nekomfortní zóny, některý den si zase zpestříme túrou na jeden z vrcholů. Navíc přijedou i kluci, kteří mají jinak individuální letní přípravu, takže bude čas je zase trochu více poznat a probrat s nimi jejich dosavadní plán. I pro kluky celkově je to fajn, že se potkají skoro kompletní, potrénují spolu a stmelí partu,“ prozrazuje kondiční kouč Vítkovic Tomáš Bystroň. Logicky týmu budou chybět zámořští hráči a také reprezentanti z mistrovství světa – například Roberts Bukarts bude s lotyšským týmem ještě v den startu soustředění hrát na šampionátu zápas o medaile.

Vítkovičtí budou tréninkové dávky na Slovensku polykat do soboty 3. června. Pak se znovu vrátí do Ostravy a hráči s individuální přípravou budou pokračovat ve svém osobním programu.

A-tým Vítkovic loni při výstupu na Chopok v rámci soustředění 2022