A-tým čeká soustředění ve Vysokých Tatrách

Pátý týden suché části letní přípravy bude pro hokejisty A-týmu Vítkovic pořádně výživný. Mužstvo čeká první vrchol tréninkového drilu na novou sezonu, bude jím tradiční soustředění na Slovensku. Letos tým vyráží do Vysokých Tater, na Štrbské pleso do známého a prověřeného hotelu FIS.

Vítkovičtí hokejisté o víkendu balí kufry a vyrážejí polykat tréninkové dávky mimo Ostravu a vlastně i mimo Česko. První červnový týden je čeká tradiční soustředění na Slovensku, konkrétně ve Vysokých Tatrách na hotelu FIS.

„Soustředění začne už nedělním odpoledním nástupovým tréninkem a bude pokračovat celý týden až do soboty, kdy po dopolední jednotce vyrazíme zpátky do Česka,“ říká kondiční trenér A-týmu Tomáš Bystroň.

Trenérský štáb má pro své svěřence připravenu pořádnou nálož tréninkové zátěže. Ne nadarmo hlavní kouč David Bruk už při zahájení letní přípravy zmínil, že soustředění na Slovensku je jedním z vrcholů letní přípravy.

„Tým čekají prakticky tři fáze tréninků. Hned ráno rozcvička a běhy kolem Štrbského plesa a následně pak dopolední a odpolední tréninková jednotka. V pondělí, úterý a ve čtvrtek tak, že dopoledne budeme klást důraz na sílu, odpoledne pak přijde na řadu kondice,“ konkretizuje Bystroň.

Vzhledem k tomu, že se na soustředění k celku připojí i hráči s individuálním plánem (samozřejmě s výjimkou zámořských hráčů a hráčů, kteří reprezentovali na mistrovství světa), je naplánována i jednotka pro utužení kolektivu. „Ve středu máme v plánu takový, dalo by se říci, teambuildingový trénink. Buď půjdeme na rafty, nebo paintball,“ zdůrazňuje kondiční kouč s tím, že i budování dobré party a atmosféry v mužstvu je rovněž nedílnou součástí přípravy na sezonu.

Soustředění ve Vysokých Tatrách by ale nemělo ten správný podtext, pokud by v něm Vítkovičtí neabsolvovali vysokohorské výstupy. „Máme v plánu dva výstupy. Jeden na Solisko, druhý na Ostrvu,“ dodává Bystroň.

Jak už bylo zmíněno, vítkovický tým vyráží do Tater v neděli 2. června, vrací se v sobotu 8. června. Svůj hlavní stan rozbije na Štrbském Plese v hotelu FIS, kde má k dispozici, kromě jiného, také posilovnu a tělocvičnu.

A tým
2024 Příprava