Banner Promo

15 let věrné služby: Kondiční trenér Igor Horyl předává štafetu

Datum publikování:

Dlouhých patnáct let se staral o kondiční přípravu vítkovických hokejistů. Nyní ale kondiční trenér Igor Horyl chce zvolnit tempo a začít se naplno věnovat rodině, především vnučkám. S Vítkovicemi se loučí.

V pondělí odstartují hokejisté Vítkovic letní přípravu na novou extraligovou sezonu. Suchou fázi tréninků a vůbec celou kondiční přípravu už ale nebude mít pod palcem kondiční trenér Igor Horyl. V devětapadesáti letech se s extraligovým mužstvem Ostravy loučí. Chce zvolnit a naplno se věnovat rodině. „Už chci zvolnit to tempo. Mám tři krásné a báječné vnučky a chci se jim naplno věnovat jako správný děda. Práce u hokeje ve Vítkovicích mě hodně naplňovala a zažil jsem tady spoustu krásných a nezapomenutelných chvil, ale všechno jednou končí. Nebylo to snadné rozhodnutí, ale dozrál čas, kdy jsem si uvědomil, že je chvíle předat ten pomyslný štafetový kolík,“ neskrývá dojetí Igor Horyl.

Ve Vítkovicích byl vlastně průkopníkem. K týmu se připojil v roce 2008, tedy v době, kdy nebylo tak zcela běžné, aby extraligová mužstva měla v realizačním týmu specialistu na kondiční přípravu. Igor Horyl se nové výzvy nebál, mohl zúročit bohaté zkušenosti z profese učitele tělocviku i zkušenosti ze své závodní kariéry vrcholového gymnasty. V neposlední řadě už před příchodem do Vítkovic několik let spolupracoval s Pavlem Kubinou a měl na starost jeho kondiční přípravu v dobách, kdy válel v NHL. V zámoří také mohl načerpat řadu nových poznatků a inspirací.

Svou práci během 15 let odváděl ve Vítkovicích dobrou.

Nyní jej, kromě rodinného života, čeká opět nová výzva. „Dostal jsem možnost vrátit se do školství a musím přiznat, že mě ta nabídka hodně zlákala. Především vidina volných víkendů je pro mě obzvlášť lákavá. Jak už jsem řekl, už jsem cítil, že je na čase zvolnit. Práce extraligového týmu je krásná, ale zároveň hodně náročná. Patnáct let není málo, v srdíčku to zůstane. Jsem moc vděčný za tu příležitost a za tu možnost být součástí Vítkovic a do budoucna všem klukům i klubu přeji, ať se jim daří a sbírají úspěchy,“ míní odcházející kondiční trenér.

Slavnostní rozloučení s Igorem Horylem v rámci týmu proběhlo krátce po skončení sezony 2022/2023 v kabině za účasti všech hráčů, trenérů a rovněž vedení klubu. Igor Horyl převzal z rukou majitele Aleše Pavlíka dárek za věrné služby a za celý klub mu popřál hodně štěstí do nové životní kapitoly bez hokeje.

„Pro mě osobně je to zvláštní situace. Igiho jsem stihl zažít ještě jako hráč, poté jsme spolupracovali jako trenéři a nyní se s ním loučím ve funkcionářské pozici. Za mě i za klub se sluší Igimu ze srdce poděkovat za práci, kterou pro Vítkovice za těch patnáct let odvedl. Je škoda, že odchází, ale na druhé straně to tak cítí a my jeho rozhodnutí plně respektujeme a přejeme mu do budoucna hlavně hodně zdraví, klidu a ať se mu v novém působišti líbí a je hlavně spokojený,“ říká na rozloučenou Igorem Horylem sportovní ředitel Roman Šimíček.

Jak už bylo zmíněno, A-mužstvo Vítkovic zahájí letní přípravu na sezonu 2023/2024 v pondělí 15. května. Tuto část tréninků už bude mít na starosti nový kondiční kouč, který bude týmu představen na srazu před prvním společným tréninkem.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761