Příprava 2023: Dvakrát s Hanáky a turnaj ve Švýcarsku!

Přípravné období A-týmu Vítkovic před nabitou sezonou 2023/2024 bude kratší, ale o to intenzivnější. Modro-bílí rozehrají přípravná utkání v úterý 8. srpna doma s Olomoucí, na Hané jej 24. srpna zakončí. Středobodem bude opět po roce podnik ve Vallée de Joux, kde se střetnou s nejlepšími švýcarskými celky.

A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA čeká v sezoně 2023/2024 pořádná porce zápasů. Kromě Tipsport Extraligy také boje v Champions Hockey League a sezona tak začíná už 1. září, doma proti německému mistrovi Red Bull Mnichov.

Příprava na nový soutěžní ročník je tím pádem o něco kratší, ale o to intenzivnější a v prvé řadě dost náročná a atraktivní. Byť konkrétně v Ostravě čeká Vítkovické před startem sezony jen jedno střetnutí.

„Předzávodní období jsme konzultovali společně s trenéry a naším společným cílem bylo samozřejmě dát dohromady takový program, který naše mužstvo před začátkem sezony co nejlépe připraví i prověří. I vzhledem k tomu, že sezona začíná vlastně o dva týdny dříve, ubylo zápasů s českými soupeři. Naopak díky tomu, že jsme opět dostali pozvánku na turnaj do Švýcarska bude mít příprava týmu především mezinárodní parametry, což je i vzhledem k naší účasti v Lize mistrů hodně důležité,“ prozrazuje sportovní ředitel vítkovického klubu Roman Šimíček.

Ostravané vyjedou na led k regulérním tréninkům v kompletním složení 24. července. První přípravné utkání je čeká doma 8. srpna, soupeřem jim bude Olomouc. Hanáci budou jediným českým oponentem, na kterého Vítkovičtí v přípravě narazí, odveta na olomouckém ledě je na programu 24. srpna. Tím se také příprava ostravského celku uzavře. Týden na to, 1. září, už modro-bílí otevřou sezonu prvním domácím zápasem Champions Hockey League.

Jak už sportovní ředitel Roman Šimíček nastínil, tou hlavní prověrkou mužstva před sezonou bude turnaj ve Švýcarsku. Ostravané, stejně jako loni, zamíří do sportovního areálu ve městečku Vallée de Joux, kde ve čtyřech dnech odehrají tři zápasy proti týmům nejvyšší švýcarské Nationa League. Nejprve vyzvou Fribourg-Gottéron, pak HC Ajoie a nakonec se střetnou s úřadujícím mistrem Švýcarska Servette Ženeva. „Loni nám tyhle zápasy hodně daly a byla to skvělá prověrka před sezonou a především velká zkušenost do sezony. Jsme rádi, že opět můžeme do Vallée de Joux vyrazit a zahrát si s kvalitními švýcarskými celky v čele s mistrovskou Ženevou,“ dodává Šimíček. Oproti loňsku ovšem Ostravanům ubyde cestování, všechny zápasy odehrají na jednom místě, před rokem sehráli o jedno utkání více a k zápasům se Chamonix a Grenoble cestovali do Francie.

Příprava 2023