Banner Promo

Vítkovičtí v mládežnických reprezentacích U18, U17 a U16

Datum publikování:

Hokejové Vánoce nikdy nejsou klidné, naopak jsou vždy plné zápasů a turnajů. Zatímco reprezentace do 20 let bude po Štědrém dnu bojovat na mistrovství světa ve Švédsku, výběry do 18, 17 a 16 let čekají Turnaje 5 zemí. Dres národního týmu ve své kategorii obléknou i hráči Vítkovic.

Českou reprezentační osmnáctku čeká po Štědrém dnu Turnaj 5 zemí ve švýcarském Zuchwilu. Trenér David Čermák povolal na mezinárodní podnik vítkovického obránce Marka Chaloupku. Víncent Glos je mezi náhradníky. Národní tým do 18 let se nejprve sejde 25. prosince na zimním stadionu ve Slaném, odkud pak vyrazí do Švýcarska. Hned na Štěpána čeká mužstvo první zápas, a to duel s Německem. Následuje ve středu 27. 12. utkání se Švýcarskem, ve čtvrtek 28. prosince utkání s Finskem a v pátek 29. prosince souboj se Slovenskem, po kterém se tým vrací zpět do Česka.

Turnaj 5 zemí čeká také reprezentaci do 17 let. Svěřenci trenérů Pavla Patery, Davida Moravce a Františka Ptáčka ale zamíří do finského Vierumäki. Z Vítkovic byl nominován Šimon Fasner a mezi náhradníky je další modro-bílý, konkrétně Alex Drábek. Tým se sejde na Boží hod vánoční na zimním stadionu ve Velkých Popovicích, kde je v plánu také trénink. Na Štěpána se pak celá výprava přesune do Finska. První zápas odehraje česká sedmnáctka ve středu 27. prosince s domácím výběrem. Následují zápasy 28. 12. proti Slovensku, 29. 12. proti Švýcarsku a 30. prosince proti Švédsku. Domů se reprezentace vrátí na Silvestra.

Do třetice čeká Turnaj 5 zemí také národní výběr do 16 let. Trenéři Milan Razým, Václav Benák a Milan Plodek povolali pro sraz v Praze a následný turnaj ve Švýcarsku 23 hráčů. Z Vítkovic dostal pozvánku Ladislav Svozil, ovšem zatím jen jako náhradník a bude tak čekat, zda na Boží hod vyrazí do Prahy a následně do Romanshornu, či nikoli. Každopádně českou šestnáctku čekají zápasy 26. 12. s Německem, 27. 12. se Švýcarskem, 28. 12. s Finskem a pak 30. prosince se Slovenskem.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025