HK Dukla Trenčín0022Prohra

Datum Čas League Sezóna
1.9.2022 17:00 A tým 2022 Příprava

PŘÍPR: VIT – TRN 7:2: Vítkovice dominovaly, Trenčínu nasázely sedm branek

Poslední přípravný zápas v Ostravě, ovšem ne na domácím ledě. Vítkovice ve čtvrtek vyzvaly slovenskou Duklu Trenčín v RT TORAX ARÉNĚ v Porubě a necelá tisícovka diváků se mohla těšit z gólových hodů. Premiérové branky v dresu Vítkovic se dočkal obránce Willie Raskob.

Vítkovičtí byli nuceni opustit své domácí prostory, protože OSTRAVAR ARÉNU v tomto týdnu obsadili krasobruslaři. Útočiště našli v nedaleké Porubě v hájemství prvoligového celku RT TORAX. Právě zde také vyzvali v posledním „domácím“ přípravném utkání Duklu Trenčín, která do Ostravy přijela povzbuzena vítězstvími na Přerovem a Olomoucí. Modro-bílí do utkání nemohli nasadit svou zamýšlenou nejsilnější sestavu, neboť stále chyběl centr Peter Krieger, který doléčuje zranění ze zápasu v Grenoble.

První zajímavou akci měl na hokejce Lakatoš, který si z křídla nabruslil až před brankáře, ale Lacouveé byl pozorný a prostor u první tyče si pohlídal. Skóre se přece jen měnilo hned v úvodu zápasu, když ve třetí minutě Raskob z nenápadné pozice na modré čáře prostřelil vše, co mu stálo v cestě a připsal si tak první branku ve vítkovickém dresu – 1:0. První ostrý zákrok si brzy připsal Klimeš, který zasahoval vyrážečkou proti střele Chromiaka od modré čáry. Navýšit vedení Vítkovic mohl Lakatoš, ale tomu se nakonec nepodařilo z velké blízky prostřelit pozorného brankáře. V polovině první třetiny to při napadání rozehrávky soupeře přehnal s osekáváním Lakatoš a hosté tak měli k dispozici první přesilovou hru. V té měl ale největší šanci paradoxně domácí Fridrich. Po návratu vyloučeného Lakatoše se moc dlouho v plném počtu nehrálo. Daniel Krenželok před sebe zkušeně nepustil napadajícího Slobodu a ten si musel volnou cestu k puku zajistit pouze faulem. V přesilové hře tvrdě pálil Mueller z levého kruhu, ale Lacouveé včas zasáhl ramenem, stejně jako betony proti dorážkám Kaluse na brankovišti o malou chvíli později. Po vyhraném buly Lindberga ale Mueller našel přesnou přihrávkou připraveného Bukartse, který neměl problém dostat kotouč do poloodkryté branky Trenčína – 2:0. O necelé tři minuty později domácí znovu navýšili své vedení, když se Bernovský neunáhlil ve své už tak dost dobré střelecké pozici a krásným přiťuknutím našel Lindberga, který neměl problém zamést kotouč do odkryté branky – 3:0. Lindberg navíc mohl navýšit svůj střelecký účet z úvodní třetiny, když si krásně stáhl kotouč na střed hřiště, ale bekhendem nezamířil přesně.

Hned v úvodu druhé periody byl při napadání Chlán příliš agresivní a putoval tak na trestnou lavici za krosček. Klimeš musel postupně zasahovat proti střele Heinerö z levého kruhu a Pietronira od modré čáry. Největší šanci měl ale na holi Lakatoš, který v oslabení ujel trenčínským bekům ze středního pásma, obkroužil branku a hledal Muellera, který si z druhé vlny sjížděl před branku, obránci Trenčína si ale kotouč do branky málem dopravili sami, Lacouveé se štěstím zasáhl. Další šance Vítkovic byla podobná té předchozí, tentokrát ale Lakatoš zvolil střelu, Lacouveého betony ale sklaply rychleji, než by si vítkovický střelec představoval. Po buly v obranném pásmu si musel nuceně odpočinout Lindberg, který dle sudích porušil postup při vhazování. Hosté se sice drželi převážně ve svém útočném pásmu, ale Klimešovu branku se jim nepodařilo ohrozit. Nedlouho po návratu vyloučeného Lindberga to byl právě švédský útočník, který pláchl obraně Trenčína a přesnou žabičkou vyzval ke střele Muellera, který zamířil přesně pod horní tyč – 4:0. První povedenou akci Trenčína ve druhé třetině zakončoval Hudec, který prověřil Klimešovu lapačku. S důrazem v útočném pásmu to přehnal Lindberg, který tak znovu usedl na trestnou lavici. Přesilová hra Trenčína nicméně netrvala příliš dlouho, protože těsně po buly Sojčík vysekl Dejovi hůl a počet hráčů na ledové ploše se tak vyrovnal. Vítkovičtí ve čtyřech tlačili svého soupeře, ale byly z toho jen nepřesné střely, které končily na zadním mantinelu. Po návratu vyloučených tlak Vítkovic sílil a Trenčín dobré tři minuty nemohl vystřídat. Únava trenčínských hráčů se projevila i v osobních soubojích u mantinelu, kde si jeden z obránců musel v souboji s Dejem pomoci faulem. Vítkovice drtily svého soupeře i v ponechané výhodě a utrpení hostí ukončil až Patrik Koch, který přesnou ranou z levého kruhu zamířil přesně nad beton – 5:0.

Trenčín vstoupil do třetí třetiny s odhodláním připsat si alespoň čestný zásah. Tvrdou střelu Thelina však Klimeš zlikvidoval a brankář domácích si poradil také s pokusem Valacha, jehož dělovka skončila na připraveném betonu. V bruslařském souboji dvou jedenačtyřicítek byl úspěšnější Razgals, ale ani ten na Klimeše tváří v tvář nevyzrál. Už se zdálo, že optická převaha Trenčína skončí přesilovou hrou pro Vítkovice, Daniel Krenželok ale prokázal, že fair play mu není cizí a soupeřův trest bez váhání odvolal. Trenčínští byli za zlepšenou hru ve třetí třetině odměněni. Thelinovu tvrdou střelu po buly Klimeš dokázal vyrazit, ale kotouč si našel cestu k volnému Sojčíkovi, který uklidil kotouč do odkryté branky – 5:1. Vítkovičtí se ale nechtěli nechat ve třetí třetině zahanbit, a tak opět přidali v pohybu a především v ofenzivě. Vyústěním toho byla druhá branka Raskoba, který využil dobré práce Lakatoše na brankovišti – 6:1. Navýšit vedení mohl dnes velmi aktivní Lakatoš, ale ani tentokrát na brankáře Lacouveé nevyzrál. Hra měla spád a čas se pomalu chýlil ke konci. V ponechané výhodě po faulu Lukáše Krenželoka se ale do zakončení prodral Razgals, který byl tentokrát v koncovce přesnější a prostřelil Klimeše – 6:2. Radost trenčínským vydržela ale jen lehce přes půl minuty, když střelu Daniela Krenželoka od modré čáry úspěšně tečoval Fridrich. Kotouč se zastavil v brankovišti, ve kterém se nejrychleji zorientoval Lindgerg, který tak Vítkovicím vrátil pětibrankové vedení – 7:2.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Mám radost z toho, jak naši hráči k utkání přistoupili. Takhle mají vypadat zápasy českého extraligového mužstva se soupeři z nižší soutěže a nebo ze Slovenska – při vší pokoře a při vší úctě k soupeři. Tak by to prostě podle mě mělo vypadat, ta naše kvalita by se měla projevit. Viděl jsem na hráčích, že hráli s chutí, zodpovědně. Dali jsme hezké góly a doufám, že jsme potěšili i fanoušky, kteří za námi dorazili do Poruby a vytvořili nám tady výbornou kulisu, za což jim za tým moc děkuju. Zase nás čeká další práce, ale už se nám to ukrajuje směrem k sezoně, máme před sebou už jen jeden přípravný zápas. Mě hodně mrzí, že je pořád zraněný Krieger, protože nám tím chybí centr do prvního útoku, což je zásah v sestavě. Ale jinak v tomto utkání s Trenčínem předvedli kluci solidní výkon a my jsme zaslouženě vyhráli.

Příprava 2022

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)

Branky: 3. Raskob (Koch), 16. Bukarts (Mueller), 18. Lindberg (Bernovský), 29. Mueller (Lindberg, Bukarts), 39. Koch, 50. Raskob (Marosz, L. Krenželok), 58. Lindberg (Fridrich, D. Krenželok) – 48. Sojčík (Thelin), 58. Razgals. Rozhodčí: Šír, Koziol – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 936.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Klimeš – J. Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, D. Krenželok – Bukarts, Chlán, Mueller – L. Krenželok, Marosz, Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Lednický, Dej, M. Kalus

HK Dukla Trenčín: Lacouveé – Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, Ozols, Chromiak – Razgals, Heinerö, Thelin – Sloboda, Čacho, Valach – Hudec, Sojčík, Jakubec – Krajčovič, Gaťár, Vaňo