Banner Promo

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Datum publikování:
:

Výsledky

TýmI.II.III.GVýsledek
HC Oceláři Třinec0112Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0011Prohra

Podrobnosti

Datum Čas League Sezóna Kolo
20.3.2022 18:00 A tým 2021-2022 ČF2

Report

ČF2 TRI – VIT 2:1: Třinec i napodruhé přetlačil Vítkovice a v sérii vede 2:0

Foto: Petr Kotala

Vítkovice nastoupily k sedmému utkání během deseti dnů, ale přesto dokázaly favoritovi dlouho vzdorovat jak fyzicky, tak takticky. I druhé utkání série bylo velice vyrovnané, ale byli to znovu domácí, kteří byli nakonec v koncovce utkání šťastnějším týmem. Série se do Ostravy přesune za stavu 2:0 pro třinecké Oceláře.

HC Oceláři TřinecTřinec vyhrál první duel série. Do druhého střetnutí šli Vítkovičtí odhodlaní urvat alespoň jeden úspěch na ledě soupeře. Trenéři značně promíchali sestavu a po čase se do ní vrátil i třinecký rodák, ale toho času vítkovický hráč Rostislav Marosz. Znovu bohužel chyběla opora zadních řad, bojovník a kapitán Roman Polák.

V první velké šanci se ocitli domácí a to konkrétně Ondřej Kovařčík, který si vybruslil před Stezku zpoza branky. Stejný hráč se dostal do šance hned po buly, ale i tentokrát byl ve vzájemném souboji úspěšnější Stezka. Po Kovářově nahození bylo živo i před Kacetlem, když před brankou dobře pracovali Flick s Bittenem. Rozhodčí však předčasně přerušili hru, neboť neviděli kotouč, který však byl stále ve hře. Velkou šanci měl na holi po přihrávce Marinčina Andrej Nestrašil, ale Stezka se skvěle přesunul a zasáhl. Do zakončení se drali i vítkovičtí, tvrdě vypálil Marosz, který provětral vyrážečku Kacetla. Ten svým zákrokem založil protiútok, do kterého se dostal Daňo, slovenský útočník ale zakončoval bekhendem a navíc pouze jednou rukou, takže si na Stezku nepřišel. Bekhendem musel ve své šanci zakončovat také Krenželok, který dobře mířil ke vzdálenější tyči, ale Kacetl zakročil betonem. Největší šanci měl na holi po Hruškově dobré přihrávce zpoza branky Petr Fridrich, který střílel pohotově ze slotu, ale bohužel pro vítkovické nedokázal kotouč dostatečně zvednout a zamířil pouze do míst, kde měl Kacetl připravený beton. Poté co Růžička tečoval Stezkovu rozehrávku, vyletěl kotouč až na tribunu. Čároví rozhodčí mylně nařídili buly v útočném pásmu Třince, čehož domácí využili téměř dokonale, když měl po buly velkou šanci Dravecký. Na druhé straně mohl přečíslení dvou na jednoho zakončit Dej, ale nepovedlo se mu zpracovat kotouč. Třinci nevoněla tvrdá hra Vítkovic a někteří hráči domácích reagovali podrážděně například po tvrdých hitech Kocha a Kaluse.

Do druhé třetiny vykročili vítkovičtí oslabeni. V kabině zůstal Rostislav Marosz a trenéři tak museli přeskupit útoky. Třinečtí se v úvodu druhé periody dostali do přečíslení, ale Marcinko nezamířil přesně. Střílel také Vrána, po jehož střele propadl Stezkovi kotouč mezi rukou a tělem a jen se štěstím zamířil pár centimetrů vedle pravé tyče. Zahrozili také vítkovičtí, když si Krenželok počkal, až Kalus projede před Kacetlem, ale jeho pokus byl zablokován. Do rychlého protiútoku se následně vydal Ondřej Kovarčík, který ale Stezku nepřekonal. Úspěšný nebyl ani jeho bratr Michal, který dorážel kotouč. Třinec postupně začal přebírat otěže zápasu a Vítkovice se ocitly pod velkým tlakem poté, co Koch přišel o svou hokejku. Chmielewski naštěstí v dobré příležitosti selhal. Třinečtí pokračovali v ostřelování vítkovické branky, ale Stezka držel stále remízový stav. Už se zdálo, že se do šance dostane Ondřej Kovařčík, ale na poslední chvíli jej o kotouč připravil Solovjev. Po Douderově nahození přesně tečoval před Stezkou Marcinko, ale kotouč naštěstí zamířil do boční sítě. Marcinko pokračoval v aktivitě i po odpískání, což se nelíbilo Bittenovi. Oba útočníci si za své počínání vysloužili dvouminutový trest, po kterém se pokračovalo ve čtyřech. Po vypršení trestu hrál Marcinko s pukem ve chvíli, kdy měl jednu nohu ještě na trestné lavici, rozhodčí však tuto hraniční situaci pustili. Proti Nestrašilově střele zasáhl Stezka ramenem, kotouč pak dopadl na břevno vítkovické branky a následně se odrazil kousek vedle jeho pravé tyče. Vítkovice po delší době zahrozily zásluhou Krenželoka, ale Lakatoš se k dorážce neprodral. Třinečtí pak ve středním pásmu dvakrát narazili na Kochovu tvrdost a z ledu se postupně zvedal Vrána s Daňem. Po souboji, ve kterém se vzájemně osekávali Pedan s Chmielewskim se hrálo znovu ve čtyřech na obou stranách. Vítkovičtí zaznamenali dvě tvrdé střely od modré čáry, ale úspěch neslavili. Fridrich se dostal do vyložené šance po Krenželokově přiťuknutí, ale Fridrich opět zamířil jen do betonu. V závěru druhé třetiny třinečtí uzamkli Vítkovice v obranném pásmu a hostům se nedařilo vystřídat. Vítkovice se osvobodily jen za pomoci zakázaného uvolnění a dvanáct vteřin před koncem třetiny přišel faul Kováře, který v souboji přidržel Daňa. Téměř dvě celé třetiny vydrželi vítkovičtí hrát disciplinovaně, ale v závěru tedy přece jen přišla přesilová hra Třince, který nepohrnul. Třineckým stačily pouhé čtyři vteřiny k tomu, aby nabídnutou přesilovou hru zužitkovali. Roman vyhrál čistě buly na Kundrátka, který našel najetého Svačinu a bývalý vítkovický útočník z prvního doteku našel před Stezkou osamoceného Nestrašila, který zakončil přesně mezi betony. Tohle byla opravdu povedená akce na jeden dotek – 1:0.

Vítkovice čekala ve třetí třetině těžká situace, ale nikoliv neřešitelná. Do šance se dral Fridrich, ale přes Musila se k puku nedostal. Třinec mohl navýšit své vedení poté, co Svačina vyslal do samostatného úniku Hrňu. Třinecký útočník mířil ze svého pohledu do pravého horního rohu, ale přestřelil. Na druhé straně se ke dvěma střelám dostal Bitten, ale Kacetl i nadále prodlužoval svou neprůstřelnost. Lakatoš se rozhodl to vzít na sebe a pronikl do útočného pásma individuálně. Přidržel jej Marinčin a první přesilovou hru si zahrají i vítkovičtí. Tvrdě pálil Solovjev i Lakatoš, ale jejich pokusy nenašly cíl. Prostor dostala také druhá přesilovková formace a byla úspěšná! Nutno podotknout, že tato situace měla s přesilovou hrou pramálo společného. Stehlík nastřelil kotouč do útočného pásma, za branku za ním vyrazil Kacetl, ale kotouč se od mantinelu odrazil před branku, kam si najížděl Flick, který bez problému poslal kotouč do prázdné branky Třince – 1:1. Tlak si vytvořila čtvrtá vítkovická formace, ale Kacetl střelu Kováře chytil. Třinec si ale záhy vzal vedení zpátky. Proti první střele Vrány Stezka dokázal zakročit, ale kotouč se opět odrazil ke třineckému kapitánovi, který se z dorážky prosadil – 2:1. Vítkovice se ale nevzdávaly a Guman se hned v následujícím střídání dostal do dobré šance. Nebezpečně střílel také Kalus, jehož pokus zamířil těsně vedle. Následovala dlouhá pasáž bez přerušení, což vyhovovalo zejména domácím, kteří nepouštěli Vítkovice do útočného pásma. Po souboji byl Bernovský natlačen na Kacetla, který se tak ocitl na ledě a jen sledoval kotouč, který na něj letěl z hole Kováře. Vítkovice přece jen našly prostor k odvolání Stezky a vypracovaly si šanci, ve které ale Fridrich před brankou promáchl a Lakatoše vychytal Kacetl.

 

 

Ohlasy trenérů po utkání
Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Jsem rád za cenný druhý bod v sérii. Za stavu 2:0 se nám určitě pojede do Ostravy dobře. Myslím, že to bylo bojovné utkání, které mělo všechno. Dali jsme dva góly, soupeř jenom jeden a proto bereme vítězství. Kluci to odmakali, šli si za tím. I když soupeř vyrovnal šťastným gólem po naší chybě, tak se ukázala vůle hráčů, že chtěli zápas zvrátit na svou stranu. V závěru měly Vítkovice pár šancí, ale neproměnily je. Ondra Kacetl nás skvěle podržel. Určitě se nám teď bude dobře odpočívat a těšíme se do Ostravy na pokračování série.“
 
Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Musím kluky pochválit, odehráli velice dobré utkání. V první třetině to byl vyrovnaný boj, ale trošku jsme byli plonkoví v zakončení, protože šance jsme měli. Ve druhé části domácí přidali, párkrát nás tam motali a měli jsme co dělat, abychom to ustáli. Aleš Stezka byl vynikající, strašně nám pomohl. V závěru třetiny jsme při tlaku Třince udělali zbytečný faul, špatně jsme si pokryli hráče po buly, což by se nemělo stát, a bylo to 1:0. Bál jsem se, že nás to úplně zlomí. Ve třetí třetině jsme se šťastným gólem dostali do hry a najednou jsme byli všude a ti, kteří určovali tempo hry. Měli jsme šance, ale znovu jsme je neproměnili a jednou malou chybou jsme si zápas pokazili. Musím hráče pochválit, kolik mají sil po tak těžké sérii. Teď na to zapomeneme, dva dny si konečně odpočineme a připravíme se na domácí zápasy.“

 

 

Generali Česká pojišťovna play off TELH – čtvrtfinále

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Stav série: 2:0

Branky: 40. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. Vrána (Růžička, Zahradníček) – 50. Flick (Stehlík, Pedan). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Brejcha, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 965 (bez omezení kapacity). Střely na branku: 37:24. 

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zbořil, Zahradníček – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Dravecký

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Pedan, Solovjov, Plášil, J. Stehlík, L. Kovář, Koch – L. Krenželok, Marosz, Bernovský – Fridrich, J. Hruška, Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Lednický – Guman

 

 

 

 

  

Místo zápasu

WERK ARENA
Lesní 337, Staré Město, 739 61 Třinec, Česko

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025