Banner Promo

Sportovní ředitel Roman Šimíček o skladbě kádru na novou sezonu

Datum publikování:

Základní část letošní sezony se kvapem blíží ke svému konci. Vítkovice nedělní výhrou v Olomouci potvrdily místo v předkole play off. Kromě blížícího se vrcholu soutěže v těchto dnech a týdnech řeší klub i skladbu týmu pro nový ročník. Sportovní ředitel Roman Šimíček prozradil více a vyvrátil i časté spekulace fanoušků na sociálních sítích.

 

Výhrou v Olomouci jste si upevnili 10. příčku a především jste již zajistili místo v předkole play off. Jak vnímáte aktuální situaci?

Já jsem především rád za tři týmové body, za to, že tým opravdu zápas v Olomouci odmakal a odbojoval. A odměnou nám byly tři body. Obrovský dík a pochvalu bych chtěl poslat našim fanouškům, kteří za námi do Olomouce dorazili. Byli úžasní. Díky jejich podpoře jsme opravdu měli na ledě soupeře domácí prostředí a ty tři body patří i jim. Opravdu klobouk dolů za to, co předvedli.

 

I když sezona se ke svému vyvrcholení teprve blíží, v klubech se v tomto období tradičně horečně pracuje na zajištění kádru už na další soutěžní ročník. Jak jsou na tom Vítkovice?

Nejsme výjimkou. I my, i když máme stále plné ruce práce s probíhající sezonou, pracujeme už na kádru na příští ročník.

 

Mezi fandy panuje dost nervozita a ruku v ruce s tím i různé spekulace, například o odchodu klíčových hráčů jako Lukáš Klimeš nebo Marek Kalus. Co se dá k tomu říci?

Já musím říct, že jsem často překvapený, co někteří lidé, především na sociálních sítích šíří za spekulace. Pokud jde o realitu, tak třeba konkrétně jak Lukáše Klimeše, tak Marka Kaluse máme pod smlouvou i pro příští rok a jsme v jednání o smlouvách nových, víceletých. A nejsou sami. Namátkou můžu jmenovat i další, například Yohan Auvitu, Willie Raskob, Juraj Mikuš a další. Když to shrnu, tak s výjimkou Radka Jeřábka máme pod smlouvou všechny současné obránce. V útoku je situace hodně podobná. Obecně se dá říct, že máme devadesát procent současného kádru pod smlouvami, takže spekulace o tom, že většina týmu po sezoně odejde se nezakládá na pravdě.

 

Podle toho, co jste zmínil, ne všichni hráči budou pokračovat, nebo s nimi ještě jednáte?

Řešíme všechny varianty. Víme, jak to je a jak to chodí. Ne každý hráč pod smlouvou má jistotu působení v našem klubu i v další sezóně, na druhé straně to, že někdo z aktuálního týmu ještě k dnešnímu dni nemá smlouvu na novou sezonu nemusí nutně znamenat, že je už nyní na odchodu z Vítkovic. Každého hráče řešíme jednotlivě, individuálně. Jednání probíhají a nejsou definitivně uzavřena.

 

U současných hráčů týmu zřejmě ale nezůstane, je to tak?

Samozřejmě. Máme už rozjednány i podepsány příchody nových hráčů tak abychom tým ne doplnili, ale posílili. Logicky o tom ještě v průběhu této sezony konkrétně hovořit nechci. Věřím, že tohle každý chápe. Každopádně i noví hráči po sezoně přijdou.

 

Dost se řeší rovněž otázka trenérů…

Nový trenérský štáb máme připravený. Výběr hráčů pro novou sezonu probíhá i po konzultaci s nimi, nicméně věřím, že i v tomto případě fandové pochopí, že nemohu teď říct konkrétní jména.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025