Saves Help + HC VÍTKOVICE RIDERA: Pomozme desetiletému Jonáškovi

HC VÍTKOVICE RIDERA navázal užší spolupráci s charitativní organizací Saves Help. Projekt hokejových brankářů, který si vytyčil za cíl pomáhat prostřednictvím peněz posbíraných za úspěšné zákroky v zápasech, nyní hledá přímo jednotlivé osoby, kterým napřímo pomůže. Právě v Ostravě je jím malý desetiletý Jonášek, velký fanoušek Vítkovic, který ale vzhledem ke svému onemocnění potřebuje pořídit nákladné zdravotnické pomůcky včetně speciálního vozíku.

„Nově jsme započali spolupráci s extraligovým klubem HC VÍTKOVICE RIDERA. Rozhodli jsme se společně pomáhat. První taková pomoc směřuje k desetiletému Jonáškovi, fanouškovi vítkovického klubu, který potřebuje zdravotnické pomůcky. Konkrétně nový vozík, pohon na něj a chodítko. Cílová částka je *140 000Kč. Saves help pokryje 50 000Kč z této částky, podaří se fanouškům Vítkovic dotáhnout zbylou část,“ zní prohlášení charitativní organizace Saves Help směrem k novému projektu, ke kterému se připojil i HC VÍTKOVICE RIDERA.

(* – pokud se podaří nasbírat více než je cílová částka, budou finance použity na zaplacení speciálních rehabilitací (1000Kč jedna rehabilitace))

Desetiletý Jonáš Jakubek má zdravotní problémy poté, co mu v roce byl diagnostikován tumor na mozku. Následkem toho já částečně nepohyblivý a potřebuje nákladné zdravotnické pomůcky, včetně zmíněného vozíku. Jonášek je přitom na jedné straně velký bojovník a na straně je velkým fanouškem Vítkovic. Sám v této sezoně už navštívil trénink a kabinu vítkovického týmu a potkal se i s hráči, především svým velkým idolem Robertsem Bukartsem. Mužstvu věnoval do šatny obrázek týmu s pohárem a popřál hráčům vyhrát mistrovský titul.

Pokud se rozhodnete pomáhat, můžete peníze pro Jonáška posílat na tento transparentní účet:
2602430883/2010 nebo pomocí QR kódu

Co je Saves Help?

Saves help je nezisková organizace, kterou založil v roce 2019 brankář Šimon Hrubec. Aktuálně má téměř 60 členů včetně brankářů našeho klubu, ALEŠE STEZKY a LUKÁŠE KLIMEŠE. Brankáři pomáhají svými zákroky, za každý zákrok posílají na konci sezóny minimálně 10Kč na transparentní účet Saves help. 100% těchto prostředků je použito na pomoc potřebným.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101