Peter Mueller končí ve Vítkovicích

Americký útočník Peter Mueller už nadále nebude působit v HC VÍTKOVICE RIDERA. Vedení klubu se na tom s pětatřicetiletým hráčem dohodlo po pondělních interních pohovorech, na kterých se sám Mueller vyjádřil v tom smyslu, že v klubu již pokračovat nechce.

Nejvyšší vedení hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA společně s hráči a členy trenérského štábu a realizačního týmu A-mužstva během pondělního rána a dopoledne intenzivně řešilo aktuální nepříznivou situaci a špatné výsledky v rámci Tipsport Extraligy. Na programu byly i interní pohovory s hráči.

„Snažíme se najít cestu z krize. Můžu ubezpečit všechny naše fanoušky i partnery, že nikomu v klubu není lhostejné, v jaké situaci se nyní náš A-tým nachází že si všichni jsme vědomi toho, že je potřeba se z krize co nejrychleji dostat, udělat pro to vše. Jiná cesta není,“ ví sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Detaily interních jednání, kterých byl přítomen i majitel klubu Aleš Pavlík Roman Šimíček z pochopitelných důvodů prozradit nechce ani nemůže. „Věřím, že všichni chápou, že co se řekne za zavřenými dveřmi, to za nimi také zůstane.“

Nejhmatatelnějším výsledkem interních jednání je ale to, že americký útočník Peter Mueller již nadále nebude působit v ostravském klubu. „Peter Mueller se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že není spokojený se svým působením u nás ve Vítkovicích a není spokojený ani s životem v Ostravě v posledním období a zmínil, že chce z týmu odejít. V návaznosti na to jsme se domluvili na tom, že u nás už nadále nebude pokračovat,“ říká Roman Šimíček.

Pětatřicetiletý Peter Mueller přestoupil do Vítkovic z Komety Brno v létě 2022. V minulé sezoně patřil k nejproduktivnějším hráčům a také k nejlepším střelcům, vítězným gólem v šestém utkání rozhodl o postupu Vítkovic do semifinále play off. V této právě probíhající sezoně stihl odehrát 17 zápasů, ve kterých si připsal 13 bodů za 6 gólů a 7 asistencí. „Myslím, že je jednoznačné, že i s ohledem na současnou nepříznivou situaci musíme mít v týmu jen hráče, kteří za Vítkovice hrát chtějí a jsou schopní a hlavně ochotní za ně bojovat. Pokud někdo toho není schopen, pokud nechce hrát za Vítkovice, za tým, nemá v kabině co dělat,“ míní vítkovický sportovní ředitel. Proto také byl Peter Mueller už v pondělí po interních pohovorech uvolněn z týmu.

„Nám všem v kabině Peter Mueller oznámil, že ve Vítkovicích už pokračovat nechce a že chce být vytrejdovaný někam jinam. Šokovalo nás to, ale pokud to takto cítí, je to jeho volba. My jsme teď v takové situaci, že musíme mít v kabině hráče, kteří chtějí bojovat za Vítkovice a chtějí společně táhnout za jeden provaz a na ledě nechat maximum, abychom se konečně zvedli. Pokud tady někdo nechce být a nechce týmově pracovat, tak tady prostě nemá místo,“ říká za kabinu kapitán vítkovického A-týmu Dominik Lakatoš.