Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

LOT a MSK podpoří Vítkovice: A-mužstvo poletí na trip letadlem

Datum publikování:

Foto: LKMT Spotters

Nové letecké spojení mezi Ostravou a Prahou významně usnadní cestu napříč Českem. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí hokejisté A-mužstva Vítkovic, kteří díky podpoře společnosti LOT Polish Airlines a Moravskoslezského kraje vyrazí na víkendový trip letadlem.

Pravidelná letecká linka z Varšavy do Prahy a zpět díky mezipřistání na Letišti Leoše Janáčka napojila opět Ostravu na regulérní letecké spoje s celou Evropou a světem. V neposlední řadě ale ovšem také výrazně usnadňuje cestování mezi metropolí Moravskoslezského kraje a hlavním městem republiky. Na vlastní kůži to v tomto týdnu zažijí hokejisté A-mužstva Vítkovic, kteří právě díky podpoře letecké společnosti LOT Polish Airlines a také Moravskoslezského kraje poletí na víkendový trip, při kterém odehrají ve dvou dnech zápasy v Karlových Varech a Plzni.

Vítkovičtí hokejisté už v minulosti využívali leteckého spojení k zápasům v Praze a v destinacích na západ od Prahy, případně do Košic. To ovšem bylo ještě v dobách federální ligy. Od vzniku samostatné Extraligy cestují už téměř třicet let po Česku výhradně autobusem. Nyní i díky pravidelné letecké lince mezi Prahou a Ostravou, prostřednictvím společnosti LOT Polish Airlines, mohou mít cestu na druhý konec republiky výrazně kratší a také pohodlnější.

Ostravané hrají v pátek na ledě Karlových Varů, v sobotu pak v Plzni. Do zápasových destinací vyrazí ve čtvrtek vpodvečer z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Za pouhých 55 minut pak celý hokejový tým přistane v Praze, odkud následně poslední část cesty do Karlových Varů absolvuje autobusem. Cesta, která běžně trvá autobusem přes šest hodin, se tak zkrátí o více než polovinu.

To vše díky podpoře letecké společnosti LOT Polish Airlines a Moravskoslezského kraje.

LOT Polish Airlines – linka Praha – Ostrava – Varšava

Letecká společnost LOT Polish Airlines otevřela ve středu 11. listopadu pravidelnou linku na trase Varšava – Praha – Varšava s mezipřistáním v Ostravě v obou směrech. Lety jsou naplánovány pětkrát týdně: každý den kromě soboty a úterý. Doba letu z Ostravy do Prahy je 55 minut. Let z Ostravy do Varšavy pak trvá 65 minut. Ceny jednosměrných letenek začínají na 770 Kč.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >