LOT a MSK podpoří Vítkovice: A-mužstvo poletí na trip letadlem

Foto: LKMT Spotters

Nové letecké spojení mezi Ostravou a Prahou významně usnadní cestu napříč Českem. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí hokejisté A-mužstva Vítkovic, kteří díky podpoře společnosti LOT Polish Airlines a Moravskoslezského kraje vyrazí na víkendový trip letadlem.

Pravidelná letecká linka z Varšavy do Prahy a zpět díky mezipřistání na Letišti Leoše Janáčka napojila opět Ostravu na regulérní letecké spoje s celou Evropou a světem. V neposlední řadě ale ovšem také výrazně usnadňuje cestování mezi metropolí Moravskoslezského kraje a hlavním městem republiky. Na vlastní kůži to v tomto týdnu zažijí hokejisté A-mužstva Vítkovic, kteří právě díky podpoře letecké společnosti LOT Polish Airlines a také Moravskoslezského kraje poletí na víkendový trip, při kterém odehrají ve dvou dnech zápasy v Karlových Varech a Plzni.

Vítkovičtí hokejisté už v minulosti využívali leteckého spojení k zápasům v Praze a v destinacích na západ od Prahy, případně do Košic. To ovšem bylo ještě v dobách federální ligy. Od vzniku samostatné Extraligy cestují už téměř třicet let po Česku výhradně autobusem. Nyní i díky pravidelné letecké lince mezi Prahou a Ostravou, prostřednictvím společnosti LOT Polish Airlines, mohou mít cestu na druhý konec republiky výrazně kratší a také pohodlnější.

Ostravané hrají v pátek na ledě Karlových Varů, v sobotu pak v Plzni. Do zápasových destinací vyrazí ve čtvrtek vpodvečer z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Za pouhých 55 minut pak celý hokejový tým přistane v Praze, odkud následně poslední část cesty do Karlových Varů absolvuje autobusem. Cesta, která běžně trvá autobusem přes šest hodin, se tak zkrátí o více než polovinu.

To vše díky podpoře letecké společnosti LOT Polish Airlines a Moravskoslezského kraje.

LOT Polish Airlines – linka Praha – Ostrava – Varšava

Letecká společnost LOT Polish Airlines otevřela ve středu 11. listopadu pravidelnou linku na trase Varšava – Praha – Varšava s mezipřistáním v Ostravě v obou směrech. Lety jsou naplánovány pětkrát týdně: každý den kromě soboty a úterý. Doba letu z Ostravy do Prahy je 55 minut. Let z Ostravy do Varšavy pak trvá 65 minut. Ceny jednosměrných letenek začínají na 770 Kč.

A tým
ČPP Aréna, Hradec Králové