Junioři zakončili nadstavbu výhrou. V play off jdou na Dynamo

Dlouhodobá soutěž DHL Extraligy juniorů je u konce. Vítkovičtí uzavřeli nadstavbovou část tripem po severních Čechách a z Liberce se vrátili se třemi body. V předkole play off modro-bílí vyzvou od čtvrtka Pardubice!

Páteční předposlední zápas nadstavbové skupiny DHL Extraligy juniorů odehráli Vítkovičtí v Mladé Boleslavi. Byli to oni, kdo jako první otevřel skóre, a to konkrétně z hole Roberta Chlána. Bruslaři ale zabrali a do přestávky vyrovnali. Druhou třetinu rovněž načali gólem Vítkovičtí, prosadil se Žídek, avšak domácí znovu rychle kontrovali a po trefě Šachla se hrála vyrovnaná partie až téměř do závěru utkání. Bruslaři ke konci utkání využili přesilovou hru, v 54. minutě jim zajistil první vedení v zápase Průšek a stav 3:2 už Ostravané nedokázali zvrátit. „Chtěli jsme do toho zápasu vstoupit opatrně a ze zajištěné obrany, abychom se trochu zmátořili po tom brzkém ranním vstávání a dlouhé cestě autobusem. To se nám, myslím, povedlo. Dvakrát jsme vedli, jenže soupeři se to dvakrát povedlo srovnat. Ve třetí jsme měli pár šancí, ale nic z toho nebylo. Náš hloupý faul pak soupeř potrestal a tím celé utkání rozhodl,“ okomentoval zápas v Mladé Boleslavi kouč vítkovických juniorů Darek Stránský.

V sobotu se Vítkovičtí představili v Liberci. Na úvod to bylo vyrovnané utkání, které pak Ostravané zlomili v prostřední části. Hned ve 21. minutě otevřel skóre Milata. Ve 38. minutě navýšil vedení hostů Ślusarczyk. Liberec vystřídal brankáře, jenže ani tento impuls nemohl domácím proti sebevědomě hrajícím Ostravanům stačit. Vítkovičtí ve 48. minutě ve vlastním oslabení dokázali skórovat Fasnerem a po výhře 3:0 ziskem tří bodů uzavřeli nadstavbovou skupinu i celou dlouhodobou část letošní sezony.

Nyní už je na programu play off. Vítkovické juniory čeká předkolo. V něm vyzvou vítěze nižší nadstavbové skupiny O účast v play off – Pardubice. Vítkovice mají v sérii na tři vítězná utkání výhodu domácího začátku a případného rozhodujícího pátého utkání. Bitva o čtvrtfinále začíná na ledě ostravské MFH ve čtvrtek 7. března a v pátek 8. března, oba zápasy začínají v 17:00 hodin. Pak se přesune na východ Čech ke třetímu a případně čtvrtému utkání (pondělí 11. a úterý 12. března). Případný pátý a rozhodující zápas by se hrál v pátek 15. března Ostravě.

DHL Extraliga juniorů – skupina O pořadí v play off

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 18. Kučera (Němec), 25. Šachl (Teplý, Kubíček), 54. Průšek (Hurt, Šindelář) – 11. Chlán (Chaloupka, Slusarczyk), 24. Žídek (Tobola, Man). Rozhodčí: Červenka, Turhobr – Malý, Sýkora. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 33:30.

BK Mladá Boleslav: Hora – Moravec (A), Křivánek, Němec, Průšek, Sypecký, Kubíček – Vojáček, Půček, Kučera – Hurt, Šindelář, Vítek – Hruška (A), Šachl, Teplý – Hrouda (C), Beran, Maxin

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Glos, Man, Čuba – Krejsa, Štiak (A), Slusarczyk – Vehovský, Fasner, Chlán – Žídek, Fojtík, Tobola – Milata, Kovalčík, Saxa – Muroň

Bílí Tygři Liberec – HC VÍTKOVICE RIDERA
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 21. Milata (Puchala, Štiak), 38. Slusarczyk (Fojtík), 48. Fasner (Žídek, Čuba). Rozhodčí: Zavřel, Hacaperka – Hradil, Figer. Diváci: 56. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:34.

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (40. Macourek) – Král, Jarabko, Pilíšek, Macháček, Průšek, Ehrenberger – Křížek, Pekař, Liška, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Vološín, Pérez Lisa, Hois.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Čuba, Bialy, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Muroň, Žídek, Štiak, Fasner, Kovalčík, Tobola, Milata, Zapletal, Vehovský, Chlán, Saxa.