Junioři porazili na vlastním ledě Jihlavu

Vítězstvím korunovali uplynulý víkend junioři Vítkovic. Na domácím ledě přehráli Duklu Jihlava 4:2. Posledním zápasem měsíce února bude úterní derby v Třinci.

Předposlední víkend nadstavbové skupiny DHL Extraligy juniorů O pořadí v play off přinesl výhru Vítkovic nad Jihlavou. Ostravané sahali po bodech už v pátek proti Kometě.

Páteční duel junioři s Kometou hráli v Multifunkční hale souběžně se zápasem A-týmu s Plzní. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka do utkání vstoupili dobře. Ve 13. minutě otevřel Robert Chlán skóre a Vítkovičtí se ujali vedení 1:0, které úspěšně drželi až do druhé třetiny. Stejně jako jejich starší kolegové v OSTRAVAR ARÉNĚ. Bohužel body z toho tentokrát pro vítkovické mladíky ještě nebyly. Kometa dokázala ve 41. minutě vyrovnat Otavou. Začala honička za druhým gólem, který byl predikován jako rozhodující. V 52. minutě jen dosáhlo Brno z hole Moravce. Vítkovičtí museli hrát vabank, ale pokus v power play nevyšel. David Moravec do prázdné brány druhým gólem večera pečetil na konečných 3:1 pro hosty.

Sobotní duel s Jihlavou už hráli Vítkovičtí na ledě ostravského paláce. Dukla otevřela gólem utkání v 10. minutě z hole Chlubny. Krátce na to bylo už 2:0, když se ve 12. minutě prosadil Rouš. Modro-bílí se ale nadechli k velkému dramatu. V 17. minutě snížil Chlán a začala velká hokejová bitva, ve které si Vítkovičtí začali vynucovat převahu. Ve 37. minutě srovnal na 2:2 Šimon Fasner a bylo jasné, že ve třetí třetině se bude hrát od nuly. Přetahovaná trvala do 51. minuty, kdy se prosadil Josef Krejsa a poslal Vítkovice poprvé v zápase do vedení. Hosté poměrně brzy sáhli ke hře v šesti bez brankáře, ale to byla voda na vítkovický mlýn a v 58. minutě pojistil a zpečetil výhru druhým gólem v utkání Robert Chlán.

Vítkovická juniorka uzavře program února v úterý 27. února na ledě Třince. Pak už bude na programu jen poslední dvojduel na úvod března. Mužstvo trenérů Stránského a Ryšánka vyrazí do Mladé Boleslavi a do Liberce. Pak už bude následovat play off.

DHL Extraliga juniorů – O pořadí v play off

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno
1:3
(1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 13. Chlán (Čuba, Žídek) – 41. Otava (Boltvan, A. Pospíšil), 52. D. Moravec (Rakus, K. Horváth), 59. D. Moravec (K. Horváth). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Bartoň, Veselý. Vyloučení: 8:6, navíc Man (VIT) 5 + do konce utkání a Jurný (KOM) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 40:49.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Vávra – Puchala (C), Čuba, Bialy, Chaloupka (A), Vi. Glos, Man – Š. Fasner, Kovalčík, Tobola – Krejsa, V. Fojtík, Žídek – Saxa, Slusarczyk, Štiak (A) – Nazad, Chlán, Muroň – Zapletal

HC Kometa Brno: Ondráček – Zubíček, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Jurný, Čaňo, Bůžek – Chludil, Otava (C), Boltvan (A) – K. Horváth, Rakus, Veselský – Habermann, D. Moravec, J. Nesvadba – Halačka, Pavlík

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 17. Chlán (Puchala, Žídek), 37. Fasner (Chaloupka, Bialy), 51. Krejsa (Slusarczyk, Štiak), 58. Chlán (Fasner) – 10. Chlubna (Jeletz, Peš), 12. Rauš (Báťa, Klapica). Rozhodčí: Maršálek, Borecký – Vengřín, Holub. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 186. Střely na branku: 32:41.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Vávra – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Glos, Čuba, Man – Krejsa, Štiak (A), Slusarczyk – Žídek, Fasner, Chlán – Nazad, Fojtík, Tobola – Muroň, Kovalčík, Saxa

HC Dukla Jihlava: Cinka – Löffler, Číhal (A), Vildomec, Topol, Jeletz, Vandas – Peš, Rauš (C), Chlubna – Niederhafner, Klapica, Váňa – Báťa (A), Coufal, Jáchym Jungwirth – Nosek, Modl