Gól navíc by se hodil, ví bronzový medailista Matěj Prčík

Bronzový medailista z nedávného juniorského šampionátu se domácím fanouškům ukázal nejen s medailí na slavnostním ceremoniálu, ale také v samotném zápase. V něm rozhodně nezklamal, ale i přesto se mladý obránce přichomýtl ke dvěma brankám silného švédského soupeře.

Matěji, jaký to byl skok z dvacítek do Ligy mistrů a proti takhle kvalitnímu soupeři?

Jo, tak měl jsem nějaké dva dny na odpočinek, hrál jsem už ráno na rozbruslení, takže se to dalo. Skok to byl, nedá se to moc srovnat. Chvilku mi asi i trvalo to zkorigovat, protože jsem byl zvyklý na něco jiného. Myslím, že nakonec to z mé strany dopadlo docela dobře.

V čem to tedy bylo jiné?

Určitě to bylo silovější, řekl bych určitě, že to bylo i rychlejší. Švédové hodně bruslili a napadali. Ve všech aspektech to bylo rychlejší, silovější a ve všem to bylo lepší a kvalitnější.

Co říkáš na výsledek 2:4, nepomohl by Vítkovicím ještě ten jeden gól navíc?

Určitě, každý gól navíc by byl dobrý. Za týden hrajeme u nich, takže tady není nic ztraceného. My tam pojedeme s tím, že tu sérii otočíme. Určitě by se hodil gól navíc, ale věřím, že to u nich otočíme.

Užil sis ceremoniál, nebo jsi byl myšlenkami v zápase?

Je to hezké, ale v hlavě už jsem si říkal, že máme zápas a snažil jsem se soustředit na ten zápas, takže jsem to ani nějak nevnímal.

Spoluhráč Matěj Přibyl na tribuně rozdával podpisy, tebe to taky brzy čeká?

Já měl být původně s ním, ale nakonec jsem naskočil do zápasu. Vůbec nevím, jaké věci se mnou mají v plánu, takže uvidíme.

Musíš ten svůj příběh ještě nějak zpracovávat? Do nominace ses dostal až díky zranění v obraně.

Určitě je to úžasný pocit. Určitě si to celý tým bude nadosmrti pamatovat, protože to bylo opravdu úžasné. Ale zase je čas na práci, není čas na oslavy. Možná se k tomu ještě vrátíme po sezoně, ale teď zase do montérek a pracovat.

Ty jsi byl u té smolné situace, před třetí brankou. Co se stalo, že jsi neměl hůl?

Bohužel, při střele se mi zlomila hokejka a ke všemu byli na ledě tři praváci a já jsem levák, takže taková nešťastná náhoda. Bohužel, stalo se.

Jak jsi vnímal tu situace u prvního gólu, kdy jste s Radkem Jeřábkem trochu propadli?

Tam jsme bohužel nedostali na levém mantinelu puk z pásma a pak tam nějak vyplaval hráč sám před brankou, ke kterému jsme se nestihli vrátit. Dobře sehraná situace, ten puk měl jít ven.

V hlasování fanoušků o nejlepšího hráči jsi byl na druhém místě. Stihl sis toho všimnout?

Abych pravdu řekl, tak jsem to vůbec nepostřehl a je to pro mne novinka.

A tým
2024 Příprava