Dorost vyhrál v Plzni, zbývají poslední dva zápasy

Domácím soubojem s Českými Budějovicemi v úterý a sobotním derby v Třinci uzavřou dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA nadstavbovou skupinu Extraligy dorostu.

Předposlední dvojzápas letošní dlouhodobé části Extraligy dorostu zavedl Vítkovické na trip po západních Čechách. Březen 2024 otevřeli modro-bílí dvoubodovou výhrou na plzeňském ledě. Ostravané za ní vykročili úvodním gólem Zachariasze ve 13. minutě utkání. Dlouho ale nemohli své vedení navýšit. Ve 24. minutě srovnal domácí Úbl a když ve 49. minutě poslal Škodovku do vedení Kamas, museli Vítkovičtí dotahovat. Podařilo se jim to, byl to obránce Kisza, kdo vzal osud zápasu na sebe, v 56. minutě srovnal na 2:2, vynutil tím prodloužení a v něm v 62. minutě vstřelil vítěznou branku utkání.

V sobotu se Vítkovičtí střetli s Energiína karlovarském ledě. Utkání nakonec nabídlo celkem 9 branek. Radostnější byli po utkání domácí, i když výsledek ne zcela odpovídal průběhu utkání a samotné hře. Vary šly do vedení jako první Dykem, ale góly Lyčky a Svozila otočily vývoj utkání. Energetici do konce první třetiny stačili jen znovu srovnat. Do poloviny utkání se pak hrál vyrovnaný hokej jak na ledě, tak na ukazateli skóre. Domácí si vzali vedení zpět až ve 30. minutě, ale tím chytli střeleckou slinu. Po brance Tomka přidal ve 33. minutě další gól Blažek. Za stavu 4:2 šly oba celky do třetí třetiny, která se z pohledu branek stala jasnou kořistí Karlových Varů. Ve 41. minutě využil přesilovku Záhejský, druhý gól večera pak přidal v 50. minutě v rovnovážném stavu. Na konečných 7:2 pečetil v 60. minutě Poizl.

Vítkovičtí dorostenci mají před sebou nyní poslední dvojzápas nadstavbové skupiny O pořadí v play off. V úterý přivítají na svém ledě od 17 hodin České Budějovice a v sobotu 9. března vyrazí do Třince, kde se střetnou od 13 hodin s Oceláři. Pak už je na programu play off.

Extraliga dorostu

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:3 PP
(0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 24. Úbl, 49. Bělík (Kamas, Úbl) – 13. Zachariasz (Szarowski, Svozil), 56. Kisza (Šebesta, Rončka), 62. Kisza (M. Mareš). Rozhodčí: Horažďovský – Hradil, Jurak. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 58. Střely na branku: 32:34.

HC ŠKODA PLZEŇ: Poustka (Houdek) – M. Mašek, Kamas, Šulan, Reisnecker, Kocek (C), M. Černý (A), Hanzlík – Slačík, Bělík, Úbl – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Fehér, Křepel.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek (Varga) – M. Fojtík (A), A. Drábek, Szarowski, Lyčka, Kisza, A. Vítek – Svozil (A), A. Daněk, Plško – Šebesta, Sedlák, Zachariasz – M. Hofman, M. Mareš, Nazad (C) – Rončka, Max. Man.

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA
7:2
(2:2, 2:0, 3:0)

Branky: 7. Dyk (Tomek, Vrzal), 14. Kůrka (Poizl), 30. Tomek (Sedláček, Vrzal), 33. Blažek (Dyk, Tomek), 41. Záhejský (Kůrka, Blažek), 50. Záhejský (Wardas), 60. Poizl (Pelikán, Šilhan) – 9. Lyčka (Hofman, Fojtík), 14. Svozil (Drábek, Nazad). Rozhodčí: Čamra – Kokrment, Baxa. Diváci: 68. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:28.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Dyk, Gombár, Pelikán, Kůrka, Vrzal, Postl – Habla, Blažek, Wardas, Šilhan, Poizl, Záhejský, Sedláček, Kyncl, Tomek

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Zachariasz, Mareš, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Sedlák, Man, Hofman