Z Vítkovic jsem nadšený, už se nemůžu dočkat zápasu, září Kanaďan Samy Mahbod

Kanaďan Samson Mahbod už stihl ve Vítkovicích absolvovat první trénink a seznámit se se svým novým působištěm. Sympatický rodák z Montrealu neskrývá nadšení z toho, že může být v Ostravě, okouzlilo ho vítkovické zázemí a styl, jakým ho v týmu a organizaci přijali. Jak sám přiznal, chce mužstvu pomoci k největším úspěchům, což podle něj znamená mistrovský titul.

Samy, vítej ve Vítkovicích! Co tě přivedlo právě do tohoto klubu?

Tak, v prvé řadě jsem toho hodně slyšel o Česku a jeho hokeji jako takovém. Vím, že je hokej tady na vysoké úrovni, je náročný na schopnosti a umění hráčů. Čeští hráči jsou jedni z nejchytřejších hráčů, se kterými jsem měl možnost hrát. Ještě dříve, než vůbec možnost jít hrát do Vítkovic, jsem toho o Vítkovicích hodně slyšel od hráčů, kteří tady hráli v minulosti. Chválili si život ve městě, podmínky v klubu, celou organizaci a taky fakt, že Ostrava dokáže být hokejové město, takže jsem velice rád, že tady můžu být.

Měl jsi i jiné nabídky z jiných klubů?

Ano. Měl jsem pár nabídek z Česka i ze zahraničí. Já jsem samozřejmě všechny možnosti probíral i se známými a s lidmi, kteří v Česku hráli nebo působili. A po všech těch rozmluvách mi vyšlo, že Vítkovice budou pro mě nejideálnější. A jsem nadšený a rád, že jsem tady.

Máš bohaté zkušenosti z Finska, KHL, EBEL, co očekáváš od české extraligy?

Co jsem slyšel a co vím, tak česká extraliga je hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. Očekávám, že je to tady hodně náročné na hokejové dovednosti, tvrdé a těžké bitvy na ledě. Já na druhou stranu rozhodně nebudu měnit svůj styl hry. Hraju si svou hru bez ohledu na to, v jaké soutěži jsem. Jsem ale nadšený, že můžu být tady v Česku a poznat, jak se hokej hraje ve zdejší nejvyšší soutěži.

Říkáš, že budeš hrát svou hru. Jak by ses tedy charakterizoval? Jakým hráčem jsi?

Já… předpokládám (smích), že jsem rychlý a zručný hráč. Ale často hraji také do těla, fyzicky. Vím, že jsme vzrůstem spíše menší hráč, ale snažím se hrát jako bych byl větší. Má povaha je taková, že pokud dovednosti, nebo rychlost nestačí, přichází u mě na řadu bojovnost. Mým cílem je v prvé řadě pomoci týmu k vítězství.

Už jsi absolvoval první trénink se svým novým týmem, jaké to bylo?

Velice dobré, moc se mi to líbilo. Je tady hodně šikovných hráčů a celkově výkonnost mužstva je na vysoké úrovni. Cítil jsem velice pozitivní energii a vibrace. Zatím opravdu super.

Co tví noví spoluhráči? Znáš se s někým?

Ne, to ne. Se všemi jsem se poprvé potkal až dnes, ale všichni byli zároveň velice milí, vítali mě, zdravili mě. Jako cizinec se hned cítíte lépe, když je přijetí takto vřelé. Jsem z toho opravdu nadšený. Přivítání bylo pro mě opravdu velice příjemné, a to se týká i trenérů a všech dalších pracovníků v organizaci. Opravdu se tady cítím dobře.

Přicházíš z Medveščaku Zagreb, tam jsi měl v průměru bod na zápas. Jak zatím hodnotíš svou letošní sezonu?

Bylo to fajn. Naše lajna byla v EBEL jednou z nejlepších. Se spoluhráči se mi dařilo. Samozřejmě statistiky jsou jedna věc, ale mě opravdu více zajímá, aby se dařilo týmu, abychom měli výsledky a abych k tomu já co nejlépe přispěl. Takže já jsem statistiky nesledoval. Snažil jsem se pomoci týmu a o to samé se budu snažit i nyní ve Vítkovicích.

Podle všech skutečností bys mohl, nebo lépe řečeno měl, naskočit do extraligy už v pátek v Mladé Boleslavi. Jsi připraven na svou premiéru?

Vím, že to nebude snadné, ale nervózní nebudu. Necítím nervozitu, když jdu hrát hokej, naopak jsem především nadšený a vzrušený. Přiznám, že už se nemohu dočkat.

Na závěr se sluší dodat, že jsi prvním rodilým Kanaďanem ve vítkovickém týmu v historii. Co to pro tebe znamená?

Oh, wow… To je super (úsměv). Já doufám, že pomůžu týmu a že to třeba otevře dveře v budoucnu i dalším kanadským hráčům tady ve Vítkovicích. V prvé řadě jsem rád, že jsem tady a nezáleží na národnosti. Já se teď chci soustředit především na odvádění nejlepší práce pro tým. Své cíle si stanovuji jen ty nejvyšší, takže chci s Vítkovicemi vyhrát titul, pomoci týmu toho dosáhnout, pomoci k úspěchu.