Vzájemná shoda napříč kluby: Odešlou dopis ministru zdravotnictví

Mezi extraligovými kluby panuje vzájemná shoda. Současná restriktivní opatření jsou už sama o sobě ohrožujícím faktorem hokeje v Česku i finanční stability jednotlivých klubů. Nejvyšší zástupci organizací, působících v elitní tuzemské soutěži, se na videokonferenci dohodli na odeslání odpovědi ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi.

Pondělní mimořádná videokonference Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nejprve potvrdila respektování Usnesení vlády ČR ze dne 8. října 2020 a na jeho základě si kluby odsouhlasily změnu herního plánu, který reaguje opatření, která zmíněné usnesení zavádí.

Zástupci českých elitních hokejových klubů ale zároveň vyjádřili obavu nad případným prodloužením restriktivních opatření s tím, že je ohrožena samotná podstata ledního hokeje u nás a naší nejvyšší soutěže. Kluby se dohodly, že odešlou ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi společný dopis, ve kterém budou žádat povolení tréninkového procesu ve vnitřních prostorách a povolení soutěžních utkání po 25. říjnu.

Více v tiskové zprávě APK LH po pondělní videokonferenci (12. 10. 2020):

„Kluby Tipsport extraligy na dnešní videokonferenci Mimořádné valné hromady APK LH, odsouhlasily změnu herního plánu, který respektuje Usnesení vlády ČR ze dne 8.10.2020, tzn. přerušení nejvyšší soutěže do 25.10.2020.

V případě, že by opatření zastavit profesionální soutěže mělo být prodlouženo, je sezona Tipsport extraligy zásadním způsobem ohrožena z termínových důvodů, které se ještě více promítnou do ekonomického hlediska ztrát z neodehraných utkání.

Kluby Tipsport extraligy připraví otevřený dopis panu ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi se žádostí o povolení tréninkové činnosti v době do 25.10.2020 a další argumentací povolit soutěž. Tipsport extraliga chce pokračovat a fanouškům být zatím nablízku alespoň prostřednictvím televizních obrazovek při stávajících diváckých omezeních.“

APK LH

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613