Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vzájemná shoda napříč kluby: Odešlou dopis ministru zdravotnictví

Datum publikování:

Mezi extraligovými kluby panuje vzájemná shoda. Současná restriktivní opatření jsou už sama o sobě ohrožujícím faktorem hokeje v Česku i finanční stability jednotlivých klubů. Nejvyšší zástupci organizací, působících v elitní tuzemské soutěži, se na videokonferenci dohodli na odeslání odpovědi ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi.

Pondělní mimořádná videokonference Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nejprve potvrdila respektování Usnesení vlády ČR ze dne 8. října 2020 a na jeho základě si kluby odsouhlasily změnu herního plánu, který reaguje opatření, která zmíněné usnesení zavádí.

Zástupci českých elitních hokejových klubů ale zároveň vyjádřili obavu nad případným prodloužením restriktivních opatření s tím, že je ohrožena samotná podstata ledního hokeje u nás a naší nejvyšší soutěže. Kluby se dohodly, že odešlou ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi společný dopis, ve kterém budou žádat povolení tréninkového procesu ve vnitřních prostorách a povolení soutěžních utkání po 25. říjnu.

 

Více v tiskové zprávě APK LH po pondělní videokonferenci (12. 10. 2020):

„Kluby Tipsport extraligy na dnešní videokonferenci Mimořádné valné hromady APK LH, odsouhlasily změnu herního plánu, který respektuje Usnesení vlády ČR ze dne 8.10.2020, tzn. přerušení nejvyšší soutěže do 25.10.2020.

V případě, že by opatření zastavit profesionální soutěže mělo být prodlouženo, je sezona Tipsport extraligy zásadním způsobem ohrožena z termínových důvodů, které se ještě více promítnou do ekonomického hlediska ztrát z neodehraných utkání.

Kluby Tipsport extraligy připraví otevřený dopis panu ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi se žádostí o povolení tréninkové činnosti v době do 25.10.2020 a další argumentací povolit soutěž. Tipsport extraliga chce pokračovat a fanouškům být zatím nablízku alespoň prostřednictvím televizních obrazovek při stávajících diváckých omezeních.“

APK LH

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE221353152
2HC VÍTKOVICE RIDERA221225345
3HC Olomouc221130839
4HC Oceláři Třinec201024538
5HC KOMETA BRNO21940835
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >