Banner Promo

Vítkovičtí polykají tréninkové dávky ve Vysokých Tatrách

Datum publikování:

Soustředění 2021 je v plném proudu. Hráči A-týmu Vítkovic se usadili na Štrbském plese a od neděle v místním areálu hotelu Fis polykají vydatné tréninkové dávky ve vysokohorském prostředí. O výstup ze stereotypu se starají i crossfitoví trenéři – ambasadoři z Try Hard.

V neděli odpoledne dorazil vítkovický autobus k hotelu Fis na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách. Začalo tím sedmidenní soustředění extraligových hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA v rámci přípravy na novou sezonu.

V krásném slunečném počasí pod vrcholem Solisko začali Ostravané okamžitě polykat tréninkové dávky v areálu, který v roce 1970 hostil Mistrovství světa v severském lyžování.

„Soustředění je koncipováno tak, že máme denně dvě plnohodnotné fáze a k tomu na začátku každého dne ještě rozcvičku s výběhem kolem Štrbského plesa,“ prozrazuje základní režim kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

Soustředění ve vysokohorském prostředí je mimo jiné i únikem ze stereotypu v notoricky známém prostoru v Ostravě, stejně jako určitou změnou tréninkového rytmu. „Tréninky jsou podobné, tomu, co jsme absolvovali v předešlých čtyřech týdnech v Ostravě, ale přece jen dochází k určitému ozvláštnění,“ líčí Horyl. „Jednou z netradičních tréninkových disciplín byl náročný výběh na novou rozhlednu, která vyrostla v areálu skokanských můstků,“ připomíná kondiční trenér pondělní výběh na 53 metrů vysokou šroubovici, jež se tyčí nad místními tenisovými kurty, její celková délka je zhruba 600 metrů a má značné převýšení.

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)


 

Podobně jako v roce 2016, také na soustředění v roce 2021 má Igor Horyl v přípravě tréninků k ruce významnou pomoc. Zatímco před pěti lety mu asistovali výcvikoví velitelé policejních jednotek při takzvaném „hell weeku“, tentokrát mu v Tatrách pomáhají crossfitoví trenéři z Try Hard Michal Mička, Nikola Kičmerová, Martin Czakan a Andrea Pekniková. „V dopolední fázi jsme rozdělení na dvě skupiny, zatímco jedna trénuje se mnou venku, druhá s crossfiťáky z Try Hard maká v posilovně. V pondělí pak tým absolvoval crossfitový závod, který byl plně v režii trenérů – ambasadorů. Byla to velice náročná zkouška, navíc v duchu soutěživosti. Je to dobré obohacení našeho tréninkového procesu,“ pochvaluje si Horyl.

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)


 

Soustředění Vítkovic ve Vysokých Tatrách pokračuje do soboty a na programu jsou další netradiční aktivity, včetně kondičního výšlapu na jeden z tatranských vrcholů, samozřejmě za předpokladu, že to dovolí počasí, které v úvodních dvou dnech Ostravanům vyloženě přálo.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761