Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovičtí polykají tréninkové dávky ve Vysokých Tatrách

Datum publikování:

Soustředění 2021 je v plném proudu. Hráči A-týmu Vítkovic se usadili na Štrbském plese a od neděle v místním areálu hotelu Fis polykají vydatné tréninkové dávky ve vysokohorském prostředí. O výstup ze stereotypu se starají i crossfitoví trenéři – ambasadoři z Try Hard.

V neděli odpoledne dorazil vítkovický autobus k hotelu Fis na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách. Začalo tím sedmidenní soustředění extraligových hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA v rámci přípravy na novou sezonu.

V krásném slunečném počasí pod vrcholem Solisko začali Ostravané okamžitě polykat tréninkové dávky v areálu, který v roce 1970 hostil Mistrovství světa v severském lyžování.

„Soustředění je koncipováno tak, že máme denně dvě plnohodnotné fáze a k tomu na začátku každého dne ještě rozcvičku s výběhem kolem Štrbského plesa,“ prozrazuje základní režim kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

Soustředění ve vysokohorském prostředí je mimo jiné i únikem ze stereotypu v notoricky známém prostoru v Ostravě, stejně jako určitou změnou tréninkového rytmu. „Tréninky jsou podobné, tomu, co jsme absolvovali v předešlých čtyřech týdnech v Ostravě, ale přece jen dochází k určitému ozvláštnění,“ líčí Horyl. „Jednou z netradičních tréninkových disciplín byl náročný výběh na novou rozhlednu, která vyrostla v areálu skokanských můstků,“ připomíná kondiční trenér pondělní výběh na 53 metrů vysokou šroubovici, jež se tyčí nad místními tenisovými kurty, její celková délka je zhruba 600 metrů a má značné převýšení.

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)


 

Podobně jako v roce 2016, také na soustředění v roce 2021 má Igor Horyl v přípravě tréninků k ruce významnou pomoc. Zatímco před pěti lety mu asistovali výcvikoví velitelé policejních jednotek při takzvaném „hell weeku“, tentokrát mu v Tatrách pomáhají crossfitoví trenéři z Try Hard Michal Mička, Nikola Kičmerová, Martin Czakan a Andrea Pekniková. „V dopolední fázi jsme rozdělení na dvě skupiny, zatímco jedna trénuje se mnou venku, druhá s crossfiťáky z Try Hard maká v posilovně. V pondělí pak tým absolvoval crossfitový závod, který byl plně v režii trenérů – ambasadorů. Byla to velice náročná zkouška, navíc v duchu soutěživosti. Je to dobré obohacení našeho tréninkového procesu,“ pochvaluje si Horyl.

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)


 

Soustředění Vítkovic ve Vysokých Tatrách pokračuje do soboty a na programu jsou další netradiční aktivity, včetně kondičního výšlapu na jeden z tatranských vrcholů, samozřejmě za předpokladu, že to dovolí počasí, které v úvodních dvou dnech Ostravanům vyloženě přálo.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE311674466
2HC VÍTKOVICE RIDERA321746565
3HC Oceláři Třinec321625957
4HC Olomouc3315411354
5HC ŠKODA PLZEŇ3313371052
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >