Vítkovice staví kádr na novou sezonu. Kdo v něm nebude pokračovat?

Poslední dubnový den je termínem konce smluv hráčů. Vítkovice se 30. dubna loučí s hráči, kterým končí kontrakty, případně hostování, či s těmi, se kterými trenéři již nadále nepočítají. Všem se sluší poděkovat za jejich výkony a pomoc v záchraně extraligové příslušnosti pro další období.

Fanoušci pravidelně na přelomu dubna a května bedlivě sledují dění v každém klubu a očekávají nejžhavější novinky. V pátek 1. května se opět spouští trh s hráči a kluby tak oficiálně mohou zveřejňovat jména případných nových posil.

Vítkovice nejprve přicházejí se jmény hráčů, kteří v modro-bílém celku dohráli minulou sezonu, ale v té příští už v něm figurovat nebudou. Přestože trenér Mojmír Trličík avizoval, že je jeho přáním a snažením udržet 90% kádru, se kterým v závěru sezony 2019/2020 udržel pro Vítkovice extraligovou příslušnost, chtě nechtě se s některými hráči musel rozloučit. V přehledu jsou uvedení hráči, kteří sezonu 2019/2020 dohráli ve vítkovickém dresu.

Ve Vítkovicích v sezoně 2020/2021 nepokračují:

Martin Bodák, obránce

• Jedenadvacetiletý někdejší slovenský mládežnický reprezentant odehrál v sezoně 21 utkání, vstřelil 1 gól. Část sezony strávil v první lize v dresu Přerova. V rozhodujícím závěru sezony zůstal mimo sestavu.

Blaž Gregorc, obránce

• slovinský reprezentant opustil kádr Vítkovic již během podzimu. Po trenérské výměně jej kouč Trličík povolal zpět do kádru a sezonu dokončil v modro-bílých barvách. Hrál, i když občas laboroval se zraněním ruky. Třicetiletý vytáhlý zadák odehrál v sezoně 2019/2020 za Vítkovice 31 zápasů, vstřelil 2 góly, na 5 nahrál, v bilanci +/- dosáhl -7.

David Kvasnička, obránce

• jedenadvacetiletý podsaditý bek ztratil část sezony vinou zdravotního problému. Odehrál 36 zápasů, dvakrát skóroval, dvakrát asistoval. V bilanci +/- měl -19.

Mislav Rosandič, obránce

• slovenskému hráči s chorvatskými kořeny vypršelo k 30. dubnu 2020 hostování ve vítkovickém celku. V průběhu sezony byl vyměněn za Petra Šidlíka. Odehrál v modro-bílém dresu 11 utkání, jednou skóroval, dvakrát nahrával, v +/- bilanci dosáhl +4.

Roberts Bukarts, útočník

• lotyšský kanonýr pomohl svými 42 kanadskými body ve 47 zápasech (16 gólů + 26 asistencí) týmu výrazně. Nicméně ve Vítkovicích byl pouze na sezonní hostování z pražské Sparty, kde jeho smlouva pokračovala dále. Pokračování jeho působení v Ostravě nebylo uskutečnitelné.

Miroslav Indrák, útočník

• s prvním dnem roku 2020 přišel do Vítkovic výměnou za Patrika Zdráhala plzeňský forvard Miroslav Indrák. Bohužel zkraje svého působení v Ostravě se zranil. Vyhlídky nebyly dobré a přestože věděl, že se jedná o dlouhodobý problém, několik týdnů nastupoval pod léky a bojoval za Vítkovice v těžkých bitvách. Stihl jich 11, dal v nich 3 góly a na 2 nahrál. Pak čtyřiadvacetiletému útočníkovi lékaři jasně řekli, že musí se zraněným ramenem na operaci, jinak bude mít trvalé následky. Sezona 2019/2020 a s ní i hostování ve Vítkovicích tím skončily.

Frenks Razgals, útočník

• sázka na další lotyšský talent Vítkovicím až tolik nevyšla. Třiadvacetiletý útočník nastoupil ve 20 zápasech, zapsal jedinou asistenci, v bilanci +/- měl -8

„U každého zmíněného hráče jsme zvážili všechny varianty a dali si je dohromady i s ohledem na herní styl, kterým se chceme v příští sezoně prezentovat, na skladbu kádru a také na finanční možnosti. Přestože se s těmito hráči loučíme, tak jim patří poděkování za odvedené služby a přání úspěchů do budoucna,“ vzkazuje na adresu odcházejících hráčů hlavní trenér A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

O dalších změnách v kádru budou oficiální mediální kanály HC VÍTKOVICE RIDERA informovat v nejbližších dnech.

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719