Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovice staví kádr na novou sezonu. Kdo v něm nebude pokračovat?

Datum publikování:

Poslední dubnový den je termínem konce smluv hráčů. Vítkovice se 30. dubna loučí s hráči, kterým končí kontrakty, případně hostování, či s těmi, se kterými trenéři již nadále nepočítají. Všem se sluší poděkovat za jejich výkony a pomoc v záchraně extraligové příslušnosti pro další období.

Fanoušci pravidelně na přelomu dubna a května bedlivě sledují dění v každém klubu a očekávají nejžhavější novinky. V pátek 1. května se opět spouští trh s hráči a kluby tak oficiálně mohou zveřejňovat jména případných nových posil.

Vítkovice nejprve přicházejí se jmény hráčů, kteří v modro-bílém celku dohráli minulou sezonu, ale v té příští už v něm figurovat nebudou. Přestože trenér Mojmír Trličík avizoval, že je jeho přáním a snažením udržet 90% kádru, se kterým v závěru sezony 2019/2020 udržel pro Vítkovice extraligovou příslušnost, chtě nechtě se s některými hráči musel rozloučit. V přehledu jsou uvedení hráči, kteří sezonu 2019/2020 dohráli ve vítkovickém dresu.

 

Ve Vítkovicích v sezoně 2020/2021 nepokračují:

 

Martin Bodák, obránce

  • Jedenadvacetiletý někdejší slovenský mládežnický reprezentant odehrál v sezoně 21 utkání, vstřelil 1 gól. Část sezony strávil v první lize v dresu Přerova. V rozhodujícím závěru sezony zůstal mimo sestavu.

 

Blaž Gregorc, obránce

  • slovinský reprezentant opustil kádr Vítkovic již během podzimu. Po trenérské výměně jej kouč Trličík povolal zpět do kádru a sezonu dokončil v modro-bílých barvách. Hrál, i když občas laboroval se zraněním ruky. Třicetiletý vytáhlý zadák odehrál v sezoně 2019/2020 za Vítkovice 31 zápasů, vstřelil 2 góly, na 5 nahrál, v bilanci +/- dosáhl -7.

 

David Kvasnička, obránce

  • jedenadvacetiletý podsaditý bek ztratil část sezony vinou zdravotního problému. Odehrál 36 zápasů, dvakrát skóroval, dvakrát asistoval. V bilanci +/- měl -19.

 

Mislav Rosandič, obránce

  • slovenskému hráči s chorvatskými kořeny vypršelo k 30. dubnu 2020 hostování ve vítkovickém celku. V průběhu sezony byl vyměněn za Petra Šidlíka. Odehrál v modro-bílém dresu 11 utkání, jednou skóroval, dvakrát nahrával, v +/- bilanci dosáhl +4.

 

Roberts Bukarts, útočník

  • lotyšský kanonýr pomohl svými 42 kanadskými body ve 47 zápasech (16 gólů + 26 asistencí) týmu výrazně. Nicméně ve Vítkovicích byl pouze na sezonní hostování z pražské Sparty, kde jeho smlouva pokračovala dále. Pokračování jeho působení v Ostravě nebylo uskutečnitelné.

 

Miroslav Indrák, útočník

  • s prvním dnem roku 2020 přišel do Vítkovic výměnou za Patrika Zdráhala plzeňský forvard Miroslav Indrák. Bohužel zkraje svého působení v Ostravě se zranil. Vyhlídky nebyly dobré a přestože věděl, že se jedná o dlouhodobý problém, několik týdnů nastupoval pod léky a bojoval za Vítkovice v těžkých bitvách. Stihl jich 11, dal v nich 3 góly a na 2 nahrál. Pak čtyřiadvacetiletému útočníkovi lékaři jasně řekli, že musí se zraněným ramenem na operaci, jinak bude mít trvalé následky. Sezona 2019/2020 a s ní i hostování ve Vítkovicích tím skončily.

 

Frenks Razgals, útočník

  • sázka na další lotyšský talent Vítkovicím až tolik nevyšla. Třiadvacetiletý útočník nastoupil ve 20 zápasech, zapsal jedinou asistenci, v bilanci +/- měl -8

 

„U každého zmíněného hráče jsme zvážili všechny varianty a dali si je dohromady i s ohledem na herní styl, kterým se chceme v příští sezoně prezentovat, na skladbu kádru a také na finanční možnosti. Přestože se s těmito hráči loučíme, tak jim patří poděkování za odvedené služby a přání úspěchů do budoucna,“ vzkazuje na adresu odcházejících hráčů hlavní trenér A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

 

O dalších změnách v kádru budou oficiální mediální kanály HC VÍTKOVICE RIDERA informovat v nejbližších dnech.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >