Vítkovice míří do Švédska: Semifinále ještě neskončilo, naděje je

Odveta semifinále Champions Hockey League na švédském ledě se blíží. Vítkovičtí v pondělí vyrážejí na daleký sever, aby se tam v úterý od 19 hodin porvali s domácím Skellefta AIK o postup do finále evropské soutěže. V poločase dvouzápasové bitvy prohrávají 2:4, ale nic není ztraceno.

Vítkovice vyrážejí až téměř k polárnímu kruhu k odvetě semifinále hokejové Ligy mistrů. Do Švédska s A-týmem míří také početná skupina zhruba 50 fandů a partnerů, kteří chtějí modro-bílé barvy podpořit i v hájemství skandinávského soupeře.

První zápas byl v Ostravě před týdnem pro někoho až možná překvapivě vyrovnaný. Herně Vítkovičtí o mnoho nezaostávali, ba naopak, v určitých momentech dokázali černo-žluté přehrávat. Skelleftea sice otevřela brzy skóre, ale góly Dominika Lakatoše a Rastislava Deje poslaly Ostravany před natěšeným publikem do vedení. Bohužel nepovedená druhá třetina vrátila Švédy do zápasu. Modro-bílí udělali chybu i ve vlastní přesilovce a inkasovali při ní. Konečné skóre 4:2 pro Skellefteu.

„Měli jsme výborný začátek, při kterém jsme otevřeli skóre, ale Vítkovice dokázaly rychle vyrovnat i otočit, což v atmosféře, kdy byli diváci na jejich straně, bylo pochopitelné. Trochu nás zaskočilo, že jsme inkasovali dva góly v první třetině, protože se jinak snažíme hrát především dobře z obrany, ale nevzdávali jsme se. Vítězství bereme, ale musím přiznat, že tohle nebyl náš nejpovedenější výkon, o to důležitější je, že jsme vyhráli a máme pro domácí odvetu dvoubrankový náskok,“ nechal se po zápase slyše kanadský útočník ve službách Skelleftea AIK Dylan Sikura, který sám přidal čtvrtý gól svého celku na ostravském ledě.

Vítkovičtí doma padli, ale rozhodně ještě nejsou poraženi. „Je škoda, že jsme ze zápasu nevytěžili více, zvlášť, když jsme se dokázali dostat do vedení. Ale rozhodně tím nic nekončí. Ztrácíme dvě branky, to jsme ztráceli i ve čtvrtfinále s Rapperswil po první třetině druhého zápasu a stejně jsme to dokázali otočit. Musíme věřit a ve Švédsku zabojovat,“ hlásí kanadský obránce Vítkovic Stuart Percy, který právě v čas ukončil gólový půst, když v nedělním extraligovém zápase proti Liberci vstřelil první branku utkání.

„Je to pro nás velká prestiž. Loni jsme si účast vybojovali a letos jsme se dostali už tak daleko, že by byla škoda toho nevyužít. Jedeme do Švédska a pokusíme se tam, dá se říci, o zázrak,“ ví brankář Lukáš Klimeš, který v nedělním utkání s Libercem vychytal čisté konto a který také první duel proti Skellefteie odchytal.

Odveta semifinále Champions Hockey League mezi Skelleftea AIK a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje ve Skelleftea Kraft Aréně v úterý 16. ledna od 19 hodin. O postupujícím rozhoduje jednoduše součet skóre z dvou utkání, Švédové po prvním zápase vedou 4:2. Vítkovičtí tak musejí ve Švédsku skórovat minimálně o tři branky více, než jejich soupeř. Čeští diváci mohou utkání sledovat na programu Sport1/Sport2.

Čtěte také:

Dvě nominace na MVP Ligy mistrů pro Vítkovice!

Účast HC VÍTKOVICE RIDERA v Champions Hockey League 2023/2024 byla podpořena účelovou dotací z rozpočtu statutárního města Ostravy

Účast HC VÍTKOVICE RIDERA v Champions Hockey League 2023/2024 byla podpořena účelovou dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje