Vítkovice míří do semifinále! Začíná se 4. a 5. dubna vždy v 17:30

Vítkovice vyřadily ve čtvrtfinále play off Kometu Brno 4:2 na zápasy a po dlouhých 12 letech vybojovaly semifinále! Na soupeře ještě čekají, stejně tak se čeká na potvrzení časů zápasů, jisté ovšem je, že boj o finále Tipsport Extraligy zahájí Ostravané doma v úterý 4. dubna a ve středu 5. dubna, obě utkání začínají v 17:30.

HC VÍTKOVICE RIDERA je v semifinále Tipsport Extraligy! Poprvé od roku 2011 se Ostravané probojovali mezi čtyři nejlepší týmy vyřazovací části. O jejich postupu se rozhodlo v šestizápasové bitvě s Kometou Brno. Vítkovice vyhrály 4:2 na zápasy a čekají na soupeře.

Kdo bude soupeř?

Čeká se. Do semifinále již poustoupily Pardubice a Hradec Králové. Třetím postupujícím jsou Vítkovice. Poslední čtvrtfinálová série, která zbývá dohrát, je duel mezi Spartou a Třincem. Za stavu 3:2 pro Oceláře se v úterý hraje ve Slezsku. Výběr soupeřů pro Vítkovice je ale velice úzký. Postoupí-li Třinec, Vítkovice jdou na Hradec Králové. Podaří-li se Spartě sérii ještě zvrátit a postoupit, pak to budou právě Pražané, s kým si to Vítkovice rozdají o finále Extraligy. Takže dvě možnosti – Sparta, nebo Hradec Králové.

Kdy se bude hrát?

To už se ví! Vítkovice zahájí semifinále na svém ledě. První zápasy se hrají v úterý 4. dubna a ve středu 5. dubna. Následují dva dny volna a po nich v sobotu 8. a v neděli 9. dubna na ledě soupeře (tedy buď v Hradci Králové, nebo v Praze). Další případné termíny semifinále jsou úterý 11. dubna v Ostravě, čtvrtek 13. dubna na ledě soupeře a v sobotu 15. dubna v Ostravě.

V kolik se bude hrát?

Čekalo se na určení vysílatelů, na rozhodnutí České televize, respektive O2TV Sport. Vysílatelé v úterý před polednem rozhodli – první dvě utkání na ostravském ledě se budou shodně hrát v 17:30 hodin.

Kdy se začnou prodávat vstupenky na domácí zápasy?

Až s ohledem na určení časů zápasů začne prodej vstupenek na domácí semifinálové zápasy. Vítkovický hokejový klub chápe zájem fanoušků a snaží se co nejrychleji zahájit prodej vstupenek, ovšem dokud nebyly jisté časy začátků zápasů, technicky nebylo možné vstupenky začít prodávat. Ve chvíli, kdy se klub dozvěděl definitivně časy utkání, zahájilo ticketingové oddělení kroky vedoucí ke spuštění prodeje. Cena vstupenek na semifinále dosud určena nebyla. Každopádně jakmile to bude možné, klub bude o ceně a prodeji vstupenek informovat prostřednictvím svých informačních kanálů – webu, sociálních sítí atd.