Vítkovice koply do vrtule. Vítkovická šála míří v chartitativním štafetovém běhu do Plzně

Vítkovičtí hokejisté v pondělí rozběhli nejdelší štafetový běh u nás v rámci aktivity Rozběháme Česko. Projekt Kopni do vrtule si dal za cíl společně uběhnout za 6 dní trasu Ostrava – Plzeň, a to prakticky bez přestávek. Společně se štafetovým kolíkem putuje s běžci i vítkovická klubová šála. Charitativní běh pomáhá v boji proti obezitě v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Restartovat pohyb u nás, pomoci v boji proti obezitě a v současné covidové době opět prostřednictvím sportu spojit celou naši zemi chce podnik Kopni do vrtule, jehož spolupořadatelem je aktivita Rozběháme Česko. Charitativní štafetový běh, jehož cílem je za 6 dní společnými silami uběhnout trasu z Ostravy do Plzně, která se rovná vzdálenosti 32 a půl maratonu.

Do aktivity se zapojil i hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA, hráči A-týmu Vítkovic stáli na startu běhu, doslova – v duchu názvu podniku – kopli do vrtule a společně s tím roztočili i klubovou šálu, která bude v rámci běhu putovat jako symbolický druhý štafetový kolík až do západočeské metropole.

V praxi běh funguje tak, že se do něj může na trase zapojit úplně každý, kdo se cítí na uběhnutí třeba jen několika desítek metrů. Běh samozřejmě absolvují i běžci, kteří si dali za cíl absolvovat celou trasu, ti jsou nositeli štafetového kolíku i vítkovické klubové šály.

Start běhu Kopni do vrtule byl naplánován na pondělí 14. června 12:00 hodin. Z parkoviště Avion Shopping Parku Ostrava vyrazili dva běžci v doprovodu hokejistů Lukáše Krenželoka, Rostislava Marosze, trenéra týmu Miloše Holaně a manažera vítkovického klubu Patrika Rimmela. Běh odstartoval kapitán vítkovických hokejistů Roman Polák symbolickým roztočením vítkovické šály.

Start běhu Kopni do vrtule v Ostravě. První úsek rozbíhali zástupci hokejových Vítkovic – druhý zleva Rostislav Marosz, Patrik Rimmel, Miloš Holaň ml., Lukáš Krenželok, běh odstartoval kapitán vítkovických hokejistů Roman Polák

„Současná situace v době pandemie je velmi složitá a těžká. Nejen dětem dlouho chyběl zdravý vývoj a potřebný sociální kontakt, nejbližší se nemohli navštěvovat a téměř všem lidem chyběla svoboda pohybu a možnost aktivního odpočinku sportem. Zvláště u dětí chyběla možnost potkávat se na společných trénincích a vznikala tak velká propast směrem k jejich pohybovým aktivitám. S tím vším souvisí vedlejší efekty jako psychické problémy či zvyšování obezity lidí. Pandemická situace se postupně lepší, ale čeká nás ještě dlouhá cesta, než se naše životy vrátí k normálu. Smyslem projektu je se semknout a tuto těžkou dobu překonat pohybovou aktivitou a pozitivním myšlením,“ řekl na startu v Ostravě Pavel Kratochvíl, organizátor běhu Kopni do vrtule.

„Rádi jsme se k této aktivitě připojili, protože sport a fyzická kondice jsou velice důležité, jak pro děti, tak pro dospělé, pro zdravý život. Máme také radost, že jsme stáli na startu běhu jako jediný ostravský sportovní klub a naše klubová šála poputuje jako druhý štafetový kolík až do Plzně. Současně s tím, jsme pořadatelům věnovali podepsané dresy, díky kterým by na konto boje proti obezitě měli získat další finanční prostředky,“ shrnul vítkovický příspěvek k akci manažer klubu Patrik Rimmel, který úvodní část běhu absolvoval i se svým čtyřletým synem. „Jak je vidět, zapojit se může každý, jde o dobrou věc a o pohyb samotný,“ dodal.

Na druhém úseku běhu ve Studénce byli za Vítkovice připravení Miloš Holaň starší a Vladimír Svačina, šála i štafetový kolík putují dál do Plzně

Další zastávkou běžců byla Studénka, tam na štafetu čekali další vítkovičtí borci, konkrétně Vladimír Svačina a také klubová legenda Miloš Holaň starší, který rovněž předal štafetový kolík. Část běhu absolvoval Vladimír Svačina i se svými dcerkami. „Je krásně, trochu se proběhneme a pomůžeme tím dobré věci, za mě super nápad a jsem rád, že jsem se mohl připojit i s dětmi,“ vzkázal na konci úseku ve Studénce Vladimír Svačina.

Podepsaný dres z rukou Miloše Holaně staršího putuje do rukou organizátorů běhu a pomůže sehnat další prostředky na boj proti obezitě v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Projekt Kopni do vrtule je nyní v plném proudu. V Olomouci se k němu připojí hokejisté HC Olomouc i fotbalisté SK Sigma Olomouc, v Pardubicích na ně navážou hráči HC Dynamo Pardubice. Cíl je v Plzni v sobotu 19. června.

Běh má také charitativní podtext, výtěžek ze startovného poputuje na konto Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové na boj proti obezitě.

Více o projektu Kopni do vrtule