Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovice koply do vrtule. Vítkovická šála míří v chartitativním štafetovém běhu do Plzně

Datum publikování:

Vítkovičtí hokejisté v pondělí rozběhli nejdelší štafetový běh u nás v rámci aktivity Rozběháme Česko. Projekt Kopni do vrtule si dal za cíl společně uběhnout za 6 dní trasu Ostrava – Plzeň, a to prakticky bez přestávek. Společně se štafetovým kolíkem putuje s běžci i vítkovická klubová šála. Charitativní běh pomáhá v boji proti obezitě v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Restartovat pohyb u nás, pomoci v boji proti obezitě a v současné covidové době opět prostřednictvím sportu spojit celou naši zemi chce podnik Kopni do vrtule, jehož spolupořadatelem je aktivita Rozběháme Česko. Charitativní štafetový běh, jehož cílem je za 6 dní společnými silami uběhnout trasu z Ostravy do Plzně, která se rovná vzdálenosti 32 a půl maratonu.

Do aktivity se zapojil i hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA, hráči A-týmu Vítkovic stáli na startu běhu, doslova – v duchu názvu podniku – kopli do vrtule a společně s tím roztočili i klubovou šálu, která bude v rámci běhu putovat jako symbolický druhý štafetový kolík až do západočeské metropole.

V praxi běh funguje tak, že se do něj může na trase zapojit úplně každý, kdo se cítí na uběhnutí třeba jen několika desítek metrů. Běh samozřejmě absolvují i běžci, kteří si dali za cíl absolvovat celou trasu, ti jsou nositeli štafetového kolíku i vítkovické klubové šály.

Start běhu Kopni do vrtule byl naplánován na pondělí 14. června 12:00 hodin. Z parkoviště Avion Shopping Parku Ostrava vyrazili dva běžci v doprovodu hokejistů Lukáše Krenželoka, Rostislava Marosze, trenéra týmu Miloše Holaně a manažera vítkovického klubu Patrika Rimmela. Běh odstartoval kapitán vítkovických hokejistů Roman Polák symbolickým roztočením vítkovické šály.


Start běhu Kopni do vrtule v Ostravě. První úsek rozbíhali zástupci hokejových Vítkovic – druhý zleva Rostislav Marosz, Patrik Rimmel, Miloš Holaň ml., Lukáš Krenželok, běh odstartoval kapitán vítkovických hokejistů Roman Polák

„Současná situace v době pandemie je velmi složitá a těžká. Nejen dětem dlouho chyběl zdravý vývoj a potřebný sociální kontakt, nejbližší se nemohli navštěvovat a téměř všem lidem chyběla svoboda pohybu a možnost aktivního odpočinku sportem. Zvláště u dětí chyběla možnost potkávat se na společných trénincích a vznikala tak velká propast směrem k jejich pohybovým aktivitám. S tím vším souvisí vedlejší efekty jako psychické problémy či zvyšování obezity lidí. Pandemická situace se postupně lepší, ale čeká nás ještě dlouhá cesta, než se naše životy vrátí k normálu. Smyslem projektu je se semknout a tuto těžkou dobu překonat pohybovou aktivitou a pozitivním myšlením,“ řekl na startu v Ostravě Pavel Kratochvíl, organizátor běhu Kopni do vrtule.

„Rádi jsme se k této aktivitě připojili, protože sport a fyzická kondice jsou velice důležité, jak pro děti, tak pro dospělé, pro zdravý život. Máme také radost, že jsme stáli na startu běhu jako jediný ostravský sportovní klub a naše klubová šála poputuje jako druhý štafetový kolík až do Plzně. Současně s tím, jsme pořadatelům věnovali podepsané dresy, díky kterým by na konto boje proti obezitě měli získat další finanční prostředky,“ shrnul vítkovický příspěvek k akci manažer klubu Patrik Rimmel, který úvodní část běhu absolvoval i se svým čtyřletým synem. „Jak je vidět, zapojit se může každý, jde o dobrou věc a o pohyb samotný,“ dodal.


Na druhém úseku běhu ve Studénce byli za Vítkovice připravení Miloš Holaň starší a Vladimír Svačina, šála i štafetový kolík putují dál do Plzně

Další zastávkou běžců byla Studénka, tam na štafetu čekali další vítkovičtí borci, konkrétně Vladimír Svačina a také klubová legenda Miloš Holaň starší, který rovněž předal štafetový kolík. Část běhu absolvoval Vladimír Svačina i se svými dcerkami. „Je krásně, trochu se proběhneme a pomůžeme tím dobré věci, za mě super nápad a jsem rád, že jsem se mohl připojit i s dětmi,“ vzkázal na konci úseku ve Studénce Vladimír Svačina.


Podepsaný dres z rukou Miloše Holaně staršího putuje do rukou organizátorů běhu a pomůže sehnat další prostředky na boj proti obezitě v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Projekt Kopni do vrtule je nyní v plném proudu. V Olomouci se k němu připojí hokejisté HC Olomouc i fotbalisté SK Sigma Olomouc, v Pardubicích na ně navážou hráči HC Dynamo Pardubice. Cíl je v Plzni v sobotu 19. června.

Běh má také charitativní podtext, výtěžek ze startovného poputuje na konto Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové na boj proti obezitě.

 

 

 

Více o projektu Kopni do vrtule

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE16843135
2HC VÍTKOVICE RIDERA17914333
3HC KOMETA BRNO16840432
4HC Olomouc14730427
5BK Mladá Boleslav16533524
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >