Vítkovice jdou do zápasů! Prvním soupeřem v úterý Havířov

Předzávodní období hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA začíná! Se začátkem srpna už v programu Ostravanů nechybí ani přípravná utkání. První konfrontace je na řadě už v úterý, kdy do OSTRAVAR ARÉNY zavítá Havířov. Utkání startuje v 17 hodin.

Tréninkový dril pomalu dělá místo zápasovým zkouškám. Vítkovičtí hokejisté v úterý rozehrají první z porce deseti přípravných střetnutí. Na rozjezd si Ostravané vybrali partnera sice z WSM Ligy, nicméně proti Havířovu chtějí nastoupit maximálně koncentrovaní a rozhodně ne ve vlažném tempu.

„Jsme rádi, že už na řadu přichází měření sil, myslím, že pro hráče je to do jisté míry další zpestření, ale to neznamená, že bychom toto utkání měli v plánu nějak podcenit nebo odklouzat. Proti Havířovu nastoupíme s maximální koncentrací i zodpovědností. Soupeře bereme zcela vážně,“ říká trenér Vítkovic Jakub Petr.

Havířovský AZ bere utkání s nedalekým extraligovým soupeřem vždy velice prestižně. V minulých letech se duely hrály ve Slezsku, kam dorazila početná divácká návštěva. Letos, i kvůli rekonstrukcím na havířovském stadionu, se střetnutí hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ. O to více se dá očekávat, že se hráči AZetu namotivují, protože pokusit se o skalp extraligového soupeře na jeho ledě, to by byl pro černo-modré velký úlovek. Posílený Havířov už ústy svého manažera Patrika Rimmela oznámil, že v této sezoně WSM Ligy chce dojít do play off. V týmu trenéra Martina Janečka určitě upoutá zkušený brankář Marek Laco, v obraně a v útoku sázejí havířovští na dravost a mládí. Pikantní bude souboj s Vítkovicemi pro hráče, jako je Dominik Kafka, nebo Vlastimil Malina, kteří prošli vítkovickou mládežnickou akademií.

Ovšem i v širším kádru Vítkovic figurují hráči, kteří v minulosti oblékali havířovský dres. Exhavířovský útočník Marek Kalus bojuje o místo v sestavě Vítkovic, stejně jako například enfant terrible Jan Káňa, který se by v případě úspěchu svého try-outu mohl pomýšlet na úspěšný restart své kariéry. K sestavě Vítkovic pro první přípravný duel Jakub Petr poznamenává: „Sestava bude lehce odlišná od té, která nastoupí ve čtvrtek. Obecně máme v plánu dát prostor všem hráčům, ozkoušet si všechny, ale to vše se řídí už naším interním plánem, takže jedeme v předem naplánovaném režimu.“

A jak jsou tedy Ostravané připraveni na první zápasovou výzvu? „V tomto týdnu jsme začali třetí cyklus přípravy na ledě. Poprvé jsme si v pondělí mohli vyzkoušet také led OSTRAVAR ARÉNY a jak už jsem řekl, jsme rádi, že dojde k zápasové konfrontaci. Je to první z deseti přípravných střetnutí, které toho hodně napoví,“ dodává Jakub Petr.

POZOR NA UZAVŘENÝ HLAVNÍ VCHOD! Vstup do arény od Ruské a Clarionu

HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje fanoušky a zároveň prosí o určitou dávku shovívavosti. Hlavní vstup od ulice závodní je z důvodu stavebních a rekonstrukčních prací uzavřen. Vstupy do OSTRAVAR ARÉNY budou otevřeny od ulice Ruské a ve směru od hotelu Clarion. Na obou vstupech také bude v pokladnách probíhat prodej vstupenek. Současně s tím HC VÍTKOVICE RIDERA upozorňuje, že v útrobách OSTRAVAR ARÉNY – na chodbách – dochází k rekonstrukci bufetů, to ovšem neznamená, že na utkání s Havířovem nebudou žádné bufety otevřeny. K dispozici budou občerstvovací stanoviště u vstupů do arény. Děkujeme za pochopení.

Permanentkáři na zápas zdarma. Vstupenky za 50 Kč

Přípravné utkání mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a AZ Havířov mají permanentkáři s již aktivovanými Klubovými kartami zdarma v rámci své sezonní permice. Jednozápasové vstupenky budou v prodeji na pokladnách u vstupů z ulice Ruská i od hotelu Clarion od 16 hodin. Cena jednozápasové vstupenky je 50 Kč. Vstupenky je možné zakoupit také online v síti Ticketportal

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC AZ Havířov

Úterý 1. srpna 2017