Vítězství jsme si zasloužili, usmívá se Daniel Dolejš

Vítkovický brankář Daniel Dolejš ustál v Litvínově 34 ze 35 střel soupeře a i díky jeho výbornému výkonu, především v závěru zápasu, dokázali Ostravané vyhrát na severu Čech poprvé po třech letech a natáhnout vlastní úspěšnou sérii.

V Litvínově na tebe šlo téměř čtyřicet střel, ale většina až v samotném závěru zápasu, jaký to byl zápas z pohledu brankáře?

Bylo to nepříjemné. Kluci hráli super, ve druhé třetině jsem si proto na puk skoro nesáhl, pak ke konci jsem měl jeden zákrok za druhým, takže z tohoto pohledu to moc příjemné nebylo, ale dobře to dopadlo, takže máme velkou radost.

Bylo hodně obtížné se udržet v tempu, když jsi měl, jak jsi řekl, minimum práce ve druhé třetině?

Snažil jsem se udržet se v tempu pobruslením, ale samozřejmě to není tak ideální, jako kdyby na vás šly střely. Musí se to zvládnout.

V posledních minutách byl Litvínov hodně nebezpečný, kdy ti bylo nejhůř?

To bych nerad hodnotil. Každá střela tam mohla spadnout, bylo tam hodně nebezpečných momentů, ale kluci hráli obětavě. Po tom výkonu jsme si vítězství zasloužili, jsme rádi, že jsme to zvládli.

Optimismus a klid tě neopouštěl?

Ne, dokud puk nebyl v brance, věřil jsem, že to dopadne dobře. Snažil jsem se bojovat, kluci mi pomohli.

Bloky obránců byly proti Litvínovu v tomto zápase úspěšné…

Pomohli mi strašně moc. My na tom vlastně stavíme naši hru, snažíme se dobře bránit, dobře jít zezadu a hráči blokují střely, čímž nám gólmanům práci usnadňují.

V zápase jsi inkasoval jen jednou, a to po teči Gerháta. Jaká to byla situace?

Bohužel tam měl trochu více prostoru, ale to bych zase nechtěl nějak hodnotit, jestli měl mít méně, nebo více místa. Podařilo se mu to tečnout, více bych se v tom nešťoural. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli a máme tři body.