Banner Promo

VIDEO: A-mužstvo zahájilo letní přípravu

Datum publikování:

První společné setkání a úvod do letního drilu na suchu. Vítkovické A-mužstvo v pondělí ráno odstartovalo první fázi přípravy na novou extraligovou sezonu.

Úsměvy, setkání po delší době, seznamování s novými tvářemi a pak úvod letní dřiny. Takový byl první společný trénink A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA v přípravě na sezonu 2019/2020.

Trenérský štáb má aktuálně k dispozici širší kádr 27 hráčů. „Po úvodní individuální fázi se tým sešel k prvnímu společnému tréninku. Společnou fázi přípravy má, stejně jako v minulých letech, v kompetenci kondiční trenér Igor Horyl,“ prozradil hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Hráči na úvod pondělního rána absolvovali povinné vážení, byli seznámeni s plánem nejbližších dní, seznámili se také s novými či staronovými hráči a samozřejmě po nezbytném protažení a takzvaném zapracování přišla na řadu první tréninková dávka. „Na úvod jsme si řekli, co nás čeká, nastínili jsme hráčům, jaká bude tato první fáze společné přípravy – tedy ode dneška do soustředění na Slovensku. Příprava bude probíhat jednak opět v našich prostorách na Aréně a přilehlých sportovištích, jako je atletická hala. A také opět dvakrát týdně budeme dojíždět do tréninkového centra Power Performance v Ostravě – Přívoze. Zaměříme se jak na kondiční, tak silovou stránku. Postupně budeme zvyšovat intenzitu i náročnost tréninků. Prostě vše směřujeme k tomu, aby tým byl po fyzické stránce dobře připraven,“ líčí kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

 

Samotný úvod prvního tréninku letní přípravy 2019
 

Na úvod trénuje mužstvo v jedné skupině, výjimkou jsou Rostislav Olesz a Ondřej Roman, kteří, stejně jako v minulých letech, absolvují přípravu individuálně. Na úvodním pondělním tréninku chyběli útočníci Petr Fridrich, Tomáš Guman a obránce Martin Bodák, kteří absolvovali maturitní zkoušky. Omluveni byli také Dominik Lakatoš a Blaž Gregorc, kteří se k týmu připojí v nejbližších dnech.

 

Druhý tréninkový den a jednotka v Performance power Center Ostrava

 

Aktuální podoba širšího kádru HC VÍTKOVICE RIDERA – letní příprava 2019

 

Brankáři

Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda

 

Obránci

Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk

 

Útočníci

Jozef Baláž, Jan Bernovský, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Erik Němec, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Roman Szturc, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761