Ve Švédsku chceme postoupit, říká odhodlaně kapitán Dominik Lakatoš

Vítkovický kapitán Dominik Lakatoš si po pár zápasech připomněl, jak úspěšné a důležité jsou jeho přesilovkové střely z vrcholu kruhu. Vítkovice potvrdily, že mají nejlepší přesilovou hru v CHL, jenže ani branka nového lídra kanadského bodování Ligy mistrů k vítězství nepomohla.

Dominiku, jaké to utkání bylo z tvého pohledu?

Byly tam pasáže, kdy jsme byli rovnocenným soupeřem. Těžko se mi to teď po zápase hodnotí, je to hodně čerstvé. Ta druhá třetina to zase rozsekla, já nevím, je to asi měsíc, desátý zápas, kdy druhou třetinu odehrajeme, nechci říct, že laxně, ale nevím, jak to mám popsat. My dostáváme snad všechny góly ve druhé třetině a vždycky to pak musíme honit. Na druhou stranu i s Rapperswillem jsme tady prohráli o dva góly a dokázali jsme to otočit. Za týden máme odvetu a pojedeme do Švédska s tím, že chceme postoupit.

Mrzí hodně ten gól na 2:2, který padl ve vaší přesilovce?

Samozřejmě, to byl takový zlomový bod toho všeho. My si máme přesilovkami pomáhat a my se tím takhle srážíme zbytečně sami. Není to teď ideální ty přesilovky, ale pracujeme na tom. Před námi je ještě spoustu práce, spousta zápasů, teď to samozřejmě myslím na ligu. Za týden je odveta, může se stát cokoliv. My tam pojedeme odhodlaní s tím, že prostě chceme do toho finále.

Co tomu v té třetí třetině chybělo? Těch šancí jste si dokázali vypracovat dostatek.

Těžko říct, musím se na všechny šance podívat. Samozřejmě kvalita soupeře je na vysoké úrovni. Ty šance jsme si ale vytvořili a jde o to se prosadit do gólu. Někdy je to i o tom štěstí, aby se nám to tam odrazilo a byli bychom po zápase šťastnější. Před námi je ale ještě spousta zápasů, takže se tím teď nebudeme zabývat, prostě tam jedeme za týden na odvetu.

Je znát, že v té Lize mistrů máte tu hlavu čistší a že ty výkony jsou lepší? Protože v Lize mistrů máte dobré zápasy.

Já si myslím, že dobré zápasy máme i v Extralize. Nemyslím si, že bychom byli více uvolnění. Každý chce v jakémkoliv zápase uspět, není to jen o tom, že se uvolníme a najednou hrajeme nějak dobře. Myslím si, že jsme odehráli spoustu kvalitních zápasů, kde jsme teď v Extralize bodovali a zvedáme se z toho pomyslného dna. Chceme být úspěšní v každém zápase, nejdeme si jen zahrát hokej a jít se domů vyspat a zase přijít jen do práce. Hrajeme hokej proto, že to milujeme a že jsme tomu obětovali celý život. Proto chceme být úspěšní.

Jsi ve vedení kanadského bodování Ligy mistrů. Co to pro tebe znamená?

Tak samozřejmě se to očekává, že bych měl střílet góly a být produktivní a ten tým takhle nakopnout a pomoct tomu týmu takhle. Bohužel jeden gól byl dnes málo, budu muset zapracovat na tom, aby to bylo lepší a padalo to tam víc. Bohužel.

Byla to dnes taková rychlost, jak avizoval trenér?

Samozřejmě ta kvalita bruslení toho týmu je obrovská. Samozřejmě byly tam pasáže, kdy nás tlačili a nepůjčili nám puk, ale na druhou stranu si myslím, že tam byly i pasáže, kdy jsme dominovali a kdy jsme si vytvořili tlak a šance. Byli jsme rovnocenný soupeř, ale ta kvalita bruslení byla vidět.

Co musíte zlepšit do odvety?

Jednoduchost! V jednoduchosti je síla, budeme to tam házet do brány, budeme se tam rvát a ty škaredé góly, které potřebujeme, tam prostě spadnou. Já věřím, že budeme úspěšní.