V Pardubicích se nehrálo, sváteční derby pro Vítkovice

Dorostenci za sebou mají nekompletní soutěžní víkend. Netradičně pondělní utkání v Pardubicích bylo odloženo kvůli virózy v týmu Dynama. Vítkovičtí teenageři tak bojovali jen v sobotu, na státní svátek 28. října přetlačili doma Porubu.

Netradičně v pondělí měli dorostenci Vítkovic rozehrát program posledního říjnového víkendu. Utkání v Pardubicích ale bylo nakonec pro virózu v týmu Dynama odloženo. A tak modro-bílé čekal v týdnu jen jeden duel, a to městské derby s Porubou na vítkovickém ledě v sobotu.

Na státní svátek 28. října to byla opravdu oslava mládežnického hokeje a především velká přetahovaná. Poruba začala lépe a ve 3. minutě se díky Skorochoda ujala vedení. A držela jej dlouho. Vítkovičtí sice měli střeleckou převahu, ale v koncovce úspěšní nebyli. Slezané drželi vedení přes polovinu utkání. Až ve 32. minutě se modro-bílí konečně dočkali, když po křížném pasu na levé křídlo vyrovnal ranou Marek Hofman. Šance se následně přelévaly a stav 1:1 držel týmy i fanoušky na tribunách v šachu.

Vyrovnané skóre se nezměnilo ani po 60. minutě, a tak se muselo prodlužovat. V té chvíli už měli domácí přece jen o něco více ze hry a v nastaveném čase svou převahu dokázali zužitkovat. Po skrumáži před branou Poruby se dokázal s kotoučem nejrychleji zorientovat Olaf Zachariasz a vystřelil Vítkovicím druhý bod a cenné vítězství v prestižním městském souboji.

Nyní má dorostenecká extraliga volno při první reprezentační pauze vyplněné neoficiálním mistrovstvím světa do 17 let v Kanadě. Další utkání tak vítkovičtí dorostenci odehrají až v úterý 14. listopadu, kdy vyrazí do Zlína. Následně je o víkendu čekají ještě dva domácí zápasy – ve čtvrtek 16. listopadu s Jihlavou a v sobotu 18. listopadu s Kometou Brno.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC RT TORAX Poruba
2:1 PP
(0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 32. M. Hofman (Nazad, Mareš), 62. Zachariasz (Kisza) – 3. Skorochod (T. Vehovský). Rozhodčí: Tomeček – Molin, Vojtásek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 38:22.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – A. Drábek, M. Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, A. Vítek – Fasner, Svozil, Plško – Douda, Zachariasz, Max. Man – Mareš, Nazad, Rončka – M. Hofman

HC RT TORAX Poruba: Láryš – Majkowski, Stasjuk, Planka, M. Kozák, Korbel, Dragon, Michalík – Ostřížek, Vehovský, Skorochod – Ignatěnko, Stryczek, Indrst – Dietrich, Bobok, Václavek