V Brně umíme hrát a věřím ve srovnání série, burcuje Ondřej Roman

Šťastnou brankou z poloviny kluziště vykřesal Ondřej Roman v závěru druhého čtvrtfinále s Kometou Brno naději pro vítkovické barvy. Přesto domácí již nestačili jednobrankovou ztrátu dotáhnout a po dvou utkáních je na tom lépe brněnský klub. O osudu této série se bude rozhodovat ve dvou duelech na jihu Moravy.

Ondro, v obou zápasech jste dostali poměrně dost branek v oslabení. Na čem musíte konkrétně zapracovat?

Oni v té přesilovce mají hodně zkušené hráče, tak jsme na to chtěli nějak reagovat po tom prvním zápase, kdy nám dali dva góly. Bohužel to nevyšlo, zahráli sice něco podobného, ale se štěstím. Nevyhodili jsme tam dobře puk a byl z toho gól. Do třetího zápasu musíme změnit zase něco jiného, protože toto je špatné. Dostávat dva góly na zápas v oslabení nemůžeme.

Co všechno musíte změnit? Nasazení a osobní souboje tam jsou, co musíte přidat k bojovnosti?

Nesmíme být ani tolik vylučovaní. Oni mají přesilovky kvalitní, o čemž jsme se přesvědčili, ale na druhé straně musíme zapracovat i na našich početních výhodách. Sice v prvním zápase se nám poradřilo se prosadit, ale dnes přesilovky nebyly vůbec dobré.

Jaké jsou teď vaše emoce a pocity, když po vyrovnaných domácích zápasech prohráváte v sérii 0:2?

Nejsou určitě na nějakém vrcholu. Dvakrát jsme prohráli o gól a ještě jsme se o to bili do samého konce. Ale prostě prohráváme 0:2 a jedeme na Kometu, kde ale na druhou stranu umíme hrát. Půjdeme do toho stejně jako do prvních dvou zápasů a já věřím, že se dostaneme zpět tady do Ostravy za vyrovnaného stavu.

Dal jsi tam takový gól naděje, poměrně kuriozní. Viděl jsi, že Čiliak nekoukal nebo jsi to tam prostě jen nahodil?

Nene, já jsem to chtěl jen nahodit. Sice na bránu, aby z toho třeba bylo nějaké vhazování v pásmu, ale jestli tam někdo před ním přejel a on to neviděl, to opravdu nevím. Trefil jsem to ale na druhou stranu dobře. (úsměv)

Brno hraje hodně obětavě, padá do střel a hlídá si prostor před brankou. Je to i ten důvod, proč se nemůžete tolik prosadit jak byste chtěli?

Hrají obětavě, ale stejně tak obětavě hrajeme i my. Jsou to hodně vyrovnané zápasy a rozhodují opravdu maličkosti. Dnes jsme u těch dvou slepených branek udělali dvě malé chyby a mužstvo jako je Kometa to prostě dokáže potrestat. Pak je hodně obtížné to s nimi dohánět. Na tomto musíme zapracovat.

Bylo to i hodně rozkouskované, je tam spousta osobních soubojů. Z čeho to plyne, že na ledě to občas jiskří?

Plyne to z toho, že je to play off a nechceme soupeři darovat ani kousek ledu. To se podle mého názoru do zbytku série určitě nezmění a bude to pokračovat ve stejném duchu i nadále.

Měli jste ve druhém utkání za úkol chodit více do Marka Čiliaka? Abyste jej rozhodili a neměl snadnou práci ve svém brankovišti?

Samozřejmě, gólman je chráněný nějakým brankovištěm, takže do něj úplně jít nemůžeme. Přesto chtěli jsme narušit nějakou tu jeho pohodu z prvního zápasu, ve kterém měl nějaké dobré zákroky. I proti mě. Nechci říci, že bychom jej chtěli nějak dohrávat, to určitě ne. Ale musíme mu jít na masku a nějak mu to znepříjemnit.

Kromě boje na ledě byla nějaká potyčka i v hledišti. Byla tam i nějaká pauza, udělalo to s mančaftem něco? Přeci jen jste v té době vedli 1:0…

…právě to bylo docela špatné načasování, protože jsme v tu chvíli vedli. Navíc tam byl i jejich druhý nebo třetí icing za sebou a jejich unavení hráči. Pak se to ale přerušilo na nějaké tři minuty nebo pět minut, už nevím. Byli jsme do té doby v tlaku, takže to nám určitě nepomohlo. Ani nevím co se tam dělo nebo kdo to vyprovokoval. Nešlo to poznat, ale tak s tímto nic neuděláme.

V závěru se to na ledě také slušně strhlo. Tam šlo o co?

Ani pořádně nevím, už jsem dozadu a za mnou se to začalo strkat. Vůbec nevím, ale na ledě byly víceméně celé týmy, takže se tamvesměs nic nestalo. Bylo to takové pošťuchování, já jsem sice byl v chumlu, ale nic moc jsem tam neviděl.

I po cestě do kabin tady padly nějaké slovní přestřelky. Patří to k této vyhecované sérii?

Tak o tom ani nevím. Nejspíše se radovali z vítězství, ale já věřím, že se jim to vymstí.