Lahti Pelicans – HC VÍTKOVICE RIDERA

14.11.2023 17:30 A tým 2023-2024 Champions Hockey League OF1

CHL PLAY OFF: LAH – VIT 0:3 K: Kontumace kvůli nezpůsobilému ledu

Foto: championshockeyleague.net

Výsledek prvního zápasu play off mezi Lahti a Vítkovicemi? Výhra Vítkovic 3:0. Utkání ve Finsku ale nabídlo jen 11 minut a 2 sekundy hokeje. Poté byl zápas pro nezpůsobilost ledové plochy nejprve přerušen a po dvou hodinách oprav a čekání také ukončen a zkontumován ve prospěch Ostravanů.

Play off Ligy mistrů! Osmifinále, neboli první kolo vyřazovací fáze Champions Hockey League. Vítkovice do něj postoupily z deváté příčky a vyzvaly osmý tým základní skupiny CHL. Modro-bílí vyrazili do Finska, konkrétně do Lahti. Právě místní Pelikáni jsou jejich soupeřem v dvojzápasové bitvě o postup, kde rozhoduje celkové skóre ze dvou střetnutí.

První konfrontace se uskutečnila na ledě Isku Areeny v Lahti. Vítkovičtí poprvé do hry mohli nasadit uzdraveného obránce Yohanna Auvitu, stejně tak si svou premiéru v modro-bílém dresu odbyli i nově příchozí útočníci Jonáš Peterek a Marcel Barinka. Na druhé straně ale trenéři Pavel Trnka – Jiří Veber a Roman Šimíček museli pro zranění postrádat zadáky Raskoba, Percyho, Stehlíka a forvardy Claireauxe, Kotalu a Půčka. Roberts Bukarts zůstal kvůli rodinným důvodům v Ostravě.

Vzhledem k tomu, že oba týmy se pohybují v národních ligách až nebezpečně nízko v tabulce, potřebovaly oba nutně vyhrát alespoň na evropské scéně. Po rozbruslení a tradičním ceremoniálním úvodu s hymnami se šlo do hry.

A byla to přetahovaná, ve které měli možná navrch Vítkovičtí, velkou šanci měl v poloúniku po křídle Peter Mueller, ale na finského reprezentačního brankáře Olkinuoru nevyzrál. V čase 11:02 byla hra pro díry v ledu přerušena…

A utkání už zůstalo nedohráno.

Vinou byla nezpůsobilá ledová plocha. Led se začal především na místech reklam CHL v kruzích odštipovat, vznikaly na něm díry. Ani dvouhodinové přerušení a enormní snaha finských ledařů nepřinesly kýžené zlepšení. Zápas byl ukončen a následně kontumován v neprospěch domácích Pelikánů. Vítkovice zvítězily 3:0.

Champions Hockey League
OSMIFINÁLE PLAY OFF

Lahti Pelicans – HC VÍTKOVICE RIDERA
0:3 K