TIPSPORT Aréna je letos zakletá

Vítkovice v těchto dnech mají opravdu těžký los. Po zápase s nejneoblíbenějším soupeřem, pražskou Slavií, je čeká duel v Liberci, který je jasně nejlepším týmem na vlastním ledě. Ve dvaadvaceti utkáních ztratil doma pouhých pět bodů.
     Podobně jako Liberec, i Vítkovice se letos mohly pyšnit dlouhou sérií neporazitelnosti na vlastním ledě. O tu přišly až koncem listopadu po prohře s pražskou Spartou. Liberec si doma ve Svijanské Aréně vede ještě lépe. Z dvaadvaceti utkání doma zvítězil v normální době devatenáctkrát, jednou vyhrál v prodloužení a dvakrát remizoval. Získal tak jednašedesát bodů z šestašedesáti možných. V tabulce doma je tak jasně nejlepším celkem, když jeho průměr inkasovaných branek je jen velmi těsně nad jeden gól na utkání. V obou celcích by se měli v úterý představit nové tváře. Liberec posílilo levé křídlo, Václav Pletka, do Vítkovic zamířil výměnou za Juraje Štefanku jiný slovenský útočník MarekUram. Ten letos bodově zažívá svou nejhorší sezonu v extralize. Není to tak dávno, co Uram vyhrál kanadské bodování celé soutěže. Letos sice nasbíral na své poměry podprůměrných devětadvacet bodů, i to mu ale stačí na druhé místo v kanadském bodování Vítkovic. Před ním je jen Petr Hubáček, který letos získal o pět bodů více. V Liberci budou ostravskému celku stále chybět zranění Burger se Šimíčkem, kteří nastoupí nejspíš až po olympijské přestávce. Vladimír Vůjtek mladší si na svou obnovenou premiéru počká do pátku, kdy doma přivítáme České Budějovice.

Výsledky v minulé sezóně

HC VÍTKOVICE STEELBílí Tygři Liberec [ 1 : 0 ] a [ 1 : 1 ]
Bílí Tygři LiberecHC VÍTKOVICE STEEL [ 3 : 1 ] a [ 4 : 1 ]

Výsledky v letošní sezóně

HC VÍTKOVICE STEELBílí Tygři Liberec [ 3 : 1 ], [ 4 : 2 ]
Bílí Tygři LiberecHC VÍTKOVICE STEEL [ 4 : 3 ]

Nejvíc kanadských bodů

Irgl 3+2, Philipp 3+1, Hubáček a R. Procházka oba 2+2, Kuboš 1+2 – Rataj 3+2, Jiruš 0+5, Novák 2+2, S. Procházka 3+0, Nedorost 1+2.

Bilance vzájemných zápasů

Celkem 15 zápasů, 5 výhry Vítkovic, žádná výhra Vítkovic v prodloužení, 3 remízy, 2 výhry

Liberce v prodloužení, 5 výhry Liberce. Celkové skóre 34:38.

Bílí tygři Liberec