Teď začíná opravdová soutěž, háže prohru za hlavu Patrik Zdráhal

Patrik Zdráhal dnes poslal svou třetí brankou v sezoně Vítkovice do vedení, ale nakonec musel se svými spoluhráči kousat porážku po samostatných nájezdech. Základní část je ale minulostí a ve středu začíná play off, ve kterém na sebe oba týmy znovu narazí.

Patriku, soupeř pro play off je jasný. Ty jsi tu loňskou sérii nezažil, vnímal jsi tu extrémně dlouhou sérii?

Já jsem tu celou sérii loni sledoval z tribuny, takže vím, jak to bylo vyrovnané. Dnešní zápas byl podobný, jako ty minulý rok. Hradec je kvalitní soupeř, připravíme se na ně. Začíná se ve středu, takže se těšíme.

Začíná se na ledě Mountfieldu, může to být pro soupeře výhoda?

My to určitě nebereme tak, že mají nějakou výhodu. Za mě je úplně jedno, jestli začínáme venku nebo doma. Prostě budeme makat na sto procent, dneska jsme tam odvedli maximum, bohužel to nevyšlo. Připravíme se na středu a budeme připraveni bojovat.

Jaké jsou podle tebe přednosti Hradce?

Určitě mají kvalitní čtyři lajny. Je to kvalitní tým, uvidíme.

Měli jste po základní hrací době ještě motivaci, když jste věděli, jak to celé dopadlo?

Každé vítězství se cení, takže motivace určitě byla. Věděli jsme ale, že potřebujeme doma získat tři body.

Litujete pasivního vstupu do třetí třetiny?

Je to tak. Trochu zbytečně jsme začali bránit a pustili jsme Hradec do tlaku. Myslím, že Klimson tam toho ještě dost pochytal. Musíme se na to podívat na videu a připravit se na středu.

Budou zápasy v play off podobné, jako ten dnešní?

Jo, samozřejmě. Byl to už play off zápas. To play off takové bude. Bude se dost bránit, hodně soubojů. Čekáme boj.

Jako důležitá se ukázala nevyužitá přesilovka pět na tři, souhlasíš?

Samozřejmě. Mám dojem, že jsme tam trefili dvě tyčky. Škoda, že nám to tam nepadlo. Takové situace musíme v play off proměňovat.

Emoce se dají v play off čekat a byly tady i dnes. Dá se čekat něco podobného?

Asi určitě. Je to klasické play off. Už před zápasem jsme věděli, že s nimi začínáme ve středu, takže to dnes byla taková příprava.

Jak se na to připravit hlavou, aby nebyl člověk vylučovaný? Dá se čekat, že půjdou do každého souboje, budou chytat za krk..

Musíme být chytří a situace vyhodnotit jinak, než jsme třeba byli zbytečně vyloučeni dneska. Dávat si na to pozor. Play off jsou emoce a někdy to nejde zkrotit.

Budete čerpat rady od Matěje Machovského, který na východě Čech ještě loni působil?

Určitě se teď budeme dva dny připravovat, takže třeba nějaké rady a postřehy bude mít a nám to pomůže.

Těšili jste se, až začne ta „opravdová“ sezona?

Určitě. Já myslím, že těch poslední šest nebo sedm zápasů nehrajeme špatný hokej a teď začíná play off. Je to pro všechny radost. Já myslím, že každý hokejista hraje proto, aby se dostal do play off. Těšíme se na to.

Je to úleva, že jste tu dobře nevyvíjející se sezonu dotáhli na deváté místo?

Samozřejmě jsme rádi, že jsme to dotáhli tam, kam jsme to dotáhli. Teď ale začíná opravdová soutěž a chceme jít dále.