Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Také dorost zahájil přípravná utkání

Datum publikování:

Obnovená kategorie dorostu se hlásí o slovo. Vítkovičtí dorostenci v pondělí odehráli první přípravné utkání, s Havířovem sice padli po základní hrací době 4:3, ale připsali si dílčí úspěch v doplňkových samostatných nájezdech.

HC Vítkovice RideraZměna systému mládežnických soutěží znamená, že v nové sezoně už neexistují mladší a starší dorost, nýbrž jedna kategorie dorostu, která sdružuje hráče ročníků narození 2003 a 2004, tedy U16.

Znovuobnovenou jedinou dorosteneckou úroveň vedou ve Vítkovicích trenéři Jan Vavrečka a Radek Philipp. Vítkovický dorost začal oficiálně trénovat na ledě v pondělí 23. července a přesně týden po začátku lední přípravy odehrál i první přátelské utkání. V něm těsně podlehl Havířovu 3:4 v základní hrací době, ale v doplňkových nájezdech byli úspěšnější Ostravané.

„Samozřejmě šlo o první přípravné utkání, takže z něj nelze vyvozovat definitivní závěry. Rozhodli jsme se dát příležitost především mladším hráčům z našeho širšího kádru a musím říct, že mě někteří příjemně překvapili. Zápas byl vyrovnaný, do poslední minuty byl stav 3:3, pak jsme obdrželi rozdílový gól na 3:4 20 sekund před koncem, po chybě a propadnutí hráče. To se stává. Dobře jsme si ale vedli v nájezdech,“ shrnul úvodní konfrontaci se soupeřem hlavní kouč dorostu HC VÍTOVICE RIDERA Jan Vavrečka.

„Příprava samozřejmě pokračuje. V pátek nás čeká další zápas, doma vyzveme Brno. Ale i toto utkání máme v plánu pojmout jako opravdu přípravné, takže plánujeme sehrát vlastně dvě utkání, každé po 30 minutách a na dvě party, aby se do hry dostal co největší počet hráčů,“ připomenul trenér.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >