Také dorost zahájil přípravná utkání

Obnovená kategorie dorostu se hlásí o slovo. Vítkovičtí dorostenci v pondělí odehráli první přípravné utkání, s Havířovem sice padli po základní hrací době 4:3, ale připsali si dílčí úspěch v doplňkových samostatných nájezdech.

HC Vítkovice RideraZměna systému mládežnických soutěží znamená, že v nové sezoně už neexistují mladší a starší dorost, nýbrž jedna kategorie dorostu, která sdružuje hráče ročníků narození 2003 a 2004, tedy U16.

Znovuobnovenou jedinou dorosteneckou úroveň vedou ve Vítkovicích trenéři Jan Vavrečka a Radek Philipp. Vítkovický dorost začal oficiálně trénovat na ledě v pondělí 23. července a přesně týden po začátku lední přípravy odehrál i první přátelské utkání. V něm těsně podlehl Havířovu 3:4 v základní hrací době, ale v doplňkových nájezdech byli úspěšnější Ostravané.

„Samozřejmě šlo o první přípravné utkání, takže z něj nelze vyvozovat definitivní závěry. Rozhodli jsme se dát příležitost především mladším hráčům z našeho širšího kádru a musím říct, že mě někteří příjemně překvapili. Zápas byl vyrovnaný, do poslední minuty byl stav 3:3, pak jsme obdrželi rozdílový gól na 3:4 20 sekund před koncem, po chybě a propadnutí hráče. To se stává. Dobře jsme si ale vedli v nájezdech,“ shrnul úvodní konfrontaci se soupeřem hlavní kouč dorostu HC VÍTOVICE RIDERA Jan Vavrečka.

„Příprava samozřejmě pokračuje. V pátek nás čeká další zápas, doma vyzveme Brno. Ale i toto utkání máme v plánu pojmout jako opravdu přípravné, takže plánujeme sehrát vlastně dvě utkání, každé po 30 minutách a na dvě party, aby se do hry dostal co největší počet hráčů,“ připomenul trenér.