Roman Szturc nastartoval na Spartě tým k vítězství

Mladým hráčům Vítkovic se v extralize daří čím dál více. Jan Káňa střílí góly jak na běžícím pásu, proti Liberci se poprvé v kariéře trefil Tomáš Voráček, proti Mladé Boleslavi se prosadil Ondrej Šedivý. Střelecky se až do nedělního zápasu trápil Roman Szturc. Jenže na Spartě otevřel skóre a nesměroval tým k vítězství 4:1.

V zápase se Spartou se ti konečně letos podařilo skórovat, jak jsi viděl svou premiérovou trefu sezony?

Jednoduše jsme tam napadali, obránce tam špatně rozehrál, hodil to po mantinelu na Sykyho. Juraj vystřelil, dojížděl to tam Sváča. Já jsem vybrusloval od mantinelu a když jsem viděl prázdnou bránu, tak jsem do ní šel, zavřel jsem oči, prásknul do puku a přál si, aby to konečně vyšlo a padlo to tam.

Po gólu sis to hodně užíval, tvá radost byla veliká…

No, už jsem to hodně potřeboval. Nehrálo se mi dobře, půlka výkonu  je v hlavě. Já jsem se potřeboval trefit. I když v těch předchozích zápasech už ty výkony byly lepší, pořád mi chybělo to navíc v podobě gólu. Proti Spartě mi to tam padlo a doufám, že mě to nakopne a bude to jenom lepší.

Říkáš, že půlka výkonu je v hlavě. Dělal jsi něco speciálního pro to, aby se to změnilo, aby se ti začalo dařit i střelecky?

Já jsem čekal, že ta sezona pro mě bude vypadat trochu jinak. Potom se se mnou ale táhla série nepříliš povedených výkonů a já už se cítil trochu špatně. Ale potom jsem na to přestal myslet. Hodně mi v tom pomohl bratranec, který mi dal materiály o psychické přípravě. Soustředil jsem se i na mentální tréninky, začal jsem více číst knížky. Pomáhá mi to, soustředím se na každá samostatný zápas, jdu utkání od utkání a doufám, že se to teď už bude jenom lepšit.

Takové klasické rituály, jako namáčení hokejky v záchodové míse, jsi neprovozoval?

Nene, v tomhle to určitě není. To je všechno prostě jenom v hlavě a nebylo by k ničemu soustředit se na něco jiného, než na samotný výkon a samotný zápas.

Jak bys zhodnotil celý zápas? Z tribuny to vypadalo jako dost jednoduchá záležitost, i výsledek 4:1 by tomu mohl nasvědčovat.

No, možná to tak vypadalo, ale určitě to nebylo jednoduché. Sparta je sice v situaci, v jaké je, ale ten mančaft svou kvalitu má a zápas s ním rozhodně jednoduchý nebyl. My jsme ale tady přijeli s tím, že chceme body a nejlépe i vyhrát a to se nám podařilo.

Dvě minuty před koncem jste přece jen dostali gól, zamrzelo vás to, nebo vám to vzhledem ke konečnému výsledku bylo jedno?

Je jasné, že tři body jsou tři body. Ale ten gól zamrzí, hlavně z toho pohledu, že Málič neměl čisté konto. Ale samozřejmě pro nás jsou mnohem cennější tři body a vítězství.

Ve druhé třetině jsi byl vyloučený za atak gólmana Novotného v brankovišti. Došlo tam opravdu ke kontaktu, nebo se Novotný ochotně skácel k zemi sám ve chvíli, kdy jsi kolem něj projel?

Ne, to rozhodně ne, kontakt tam byl. Bylo to úplně zbytečné, mohl jsem jít za branku, nebo si měl počkat před. Takhle jsem kroužil oblouk těsně před ním přes brankoviště a podrazil jsem ho. Bylo to úplně zbytečné a bylo z toho vyloučení. Já jsem se jenom modlil, aby z toho nebyl gól, protože to by pak celá situace vypadala jinak. Naštěstí to tam kluci zvládli a my jsme pak nakonec mohli slavit vítězství.