Přijďte v pátek podpořit Vítkovice v boji proti Plzni. Potřebují to!

Vítkovická situace v závěru základní části je vše, jen ne klidná. Ostravané bodují venku na ledech favoritů, ale doma naposledy v hodně důležitém zápase klopýtli. A v pátek je čeká souboj s nejnepříjemnějším soupeřem.

Leckterá média i kdekdo na sociálních sítích už nahlas proklamují, že o záchranu se bude bojovat ve trojici Litvínov – Kladno – Pardubice. Vítkovice jsou už prý zachráněny a mohou při souběhu výsledků uvažovat i o desítce… Skutečně? V žádném případě!

Komplikovaná situace rozhodně nedává ostravskému týmu větší naděje, než například právě Litvínovu nebo Pardubicím.

Středeční dohrávka Litvínova doma s Třincem navíc vše ještě zamotala. Chemici vyhráli 5:2 a bodově dostihli Pardubice i Kladno. Ostravané mají na zmíněné trio náskok 5 bodů, což je ovšem ale jen virtuální odstup, Pardubice i Kladno mají oproti nim zápas k dobru. Litvínov dokonce i po středeční dohrávce ještě dva!

A tak svěřencům trenéra Mojmíra Trličíka nezbývá nic jiného, než mít stále zatnuté zuby, zaťaté pěsti, napnuté svaly a bojovat a bojovat. S tlakem, s nervozitou, na dálku se soupeři v přetahované o záchranu i s nejbližšími oponenty. Tím aktuálním je v pátek 21. února od 17:30 hodin Plzeň a je snad zbytečné připomínat, že Vítkovice potřebují vyhrát.

Podaří se jim to? Plzeň je dlouhodobě ostravským nejnepříjemnějším soupeřem. Letošní tři vzájemné duely opanovala Škodovka. Lépe řečeno, poslední úspěch Vítkovic nad Indiány lze dohledat až v prosinci 2018, což je hodně fousatá vzpomínka.

Na druhou stranu naděje umírá poslední a v předešlých dnech i týdnech se nejednou prokázalo, že týmy hrající o extraligový život, se dokážou vybičovat proti těm nejlepším soupeřům. Třeba Litvínov nevyhrál nad Třincem 4 roky a ve středu se mu to podařilo. I Vítkovice mají své zkušenosti. V posledních utkáních se jim více dařilo proti favorizovaným celkům, navíc na jejich ledě. Postupně vyhráli v Liberci, na Kometě i v Třinci. Veliká škoda pak pátečního domácího neúspěchu proti Pardubicím, nebýt jej, mohla být situace mnohem jasnější.

A tak nezbývá, než bojovat dál. Nejbližším soubojem je páteční střetnutí s Plzní (17:30). Ruku v ruce s vítkovickými hokejisty musí bojovat i vítkovičtí fanoušci, je to i jejich boj. Všichni společně, za Vítkovice, za záchranu extraligové příslušnosti pro Ostravu.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716