Premiérový ročník CHL je kompletní, už jen zbývá rozlosování

Český mistr ze Zlína se stal posledním účastníkem premiérového ročníku Champions Hockey League, která se rozehraje 21. srpna a na jejímž konci bude znám nový evropský klubový mistr. Většina týmů už má dokonce za sebou i první inspekční návštěvy představitelů CHL a Vítkovice v tomto nejsou výjimkou.

Startovní pole 40 klubů Champions Hockey League sezony 2014/2015 už je známo. Posledními kluby, které doplnily zbývající místa, jsou mistři svých národních lig. Především jde o PSG Zlín, který už tak doplnil pětici českých celků – čtyř zakládajících (Sparta, Vítkovice, Pardubice, Liberec) a jednoho, který se kvalifikoval na základě druhého místa po základní části (Třinec) – ševci si své místo mezi elitou vysloužili celkovým triumfem v extralize. Další dva týmy se do CHL dostaly na divokou kartu, jde o slovenského mistra z Košic a norského mistra Stavanger.

Aktuálně tak největší zastoupení v Lize mistrů mají Finsko a Švédsko, shodně po osmi klubech. Následuje Švýcarsko, Česko a Německo po šesti týmech, Rakousko budou reprezentovat tři kluby a Itálie, Slovensko a Norsko mají po jednom zástupci. Nyní už jen zbývá slavnostní rozlosování soutěže, které proběhne během summitu CHL v běloruském Minsku 21. května. Pak už budou kluby moci horečně pracovat na přípravě na první ročník Champions Hockey League, který začne 21. srpna.

V souvislosti s přípravami na start soutěže už také proběhly první konference na národních úrovních a také inspekční cesty členů vedení CHL po jednotlivých stadionech. Zástupci českých klubů se sešli v Praze v minulém týdnu. „Šlo o první větší schůzku, na které nás vedení Ligy mistrů seznámilo se všemi právy a povinnostmi klubů v oblasti celkové přípravy zázemí a marketingu. Už nyní třeba víme, že budeme mít speciální dresy pro Champions League, podobně, jak tomu bylo u Spengler Cupu. Řada věcí je ale ještě v jednání, proto bych o detailech schůzky nechtěl nějak více hovořit,“ říká manažer pro komunikaci HC VÍTKOVICE STEEL Zdeněk Janiurek.

Ostrava má za sebou také už inspekční cestu Champions Hockey League, během které si zástupci soutěže prohlédli aktuální zázemí ČEZ ARÉNY. „Samozřejmě v těchto dnech už na ploše arény nemáme led, čili nemohli jsme halu předvést v kompletní připravenosti na zápas. Nicméně zástupci ligy byli spokojení s naším zázemím. Byli překvapení velikostí ČEZ ARÉNY a také vybavením v zázemí,“ přidává poznatek Janiurek.

CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE 2014/2015

Finsko: IFK Helsinki, Tappara Tampere, TPS Turku, KALPA Kuopio, JYP Jyväskylä, Kärpät Oulu, Lukko Rauma, SaiPa Lappeenranta.

Švédsko: Färjestad, Växjö Lakers, HV71 Jönköping, Skelftea AIK, Linköpings HC, Frölunda Indians, Lulea Hockey, Djurgarden Hockey.

Švýcarsko: SC Bern, Curych SC, Servette-Ženeva, Fribourg-Gottéron, EV Zug, Kloten Flyers.

Česko: HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, HC VÍTKOVICE STEEL, HC Oceláři Třinec, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, PSG Zlín.

Německo: Eisbären Berlín, Krefeld Pinguine, ERC Ingolstadt, Adler Mannheim, Hamburg Freezers, Kölner Haie.

Rakousko: EC Red Bull Salcburk, Vídeň Capitals, Villacher SV.

Itálie: HC Bolzano Südtirol.

Slovensko: HC Košice

Norsko: Stavanger Oilers.