Ve čtvrtek pokračujeme a budeme bojovat, hlásí Petr Fridrich

Vítkovický útočník Petr Fridrich se dnes zapsal do statistik přihrávkou na úvodní branku série, která padla z hole obránce Auvita. Nicméně zapsal se také čtyřmi trestnými minutami, když nejprve závěru první třetiny usedl na lavici hanby společně s domácím Pláňkem a poté ve druhé třetině, když zahákoval McCormacka. V rozhovoru s novináři připustil, že při stoprocentní šanci Jespera, mu po senzačním zákroku Klimeše spadl na trestné lavici kámen ze srdce.

Petře, zápas provázela spousta přesilovek. Vy jste v té své dokonce inkasovali.

Tak je to velká škoda. V přesilovce bychom ty góly měli dávat, ale stane se to. Těch přesilovek bylo strašně hodně, je škoda, že se tomu Hradci podařilo vyrovnat, pak to byl otevřený zápas.

Všechny góly jste dnes vstřelili v početní výhodě, je to povzbuzení před dalším zápasem?

Je dobré, že jsme se v těch přesilovkách dokázali prosadit, protože to na konci základní části nebylo dobré. Ale zase by to chtěli přidat nějaký gól ze hry nebo ubránit ta oslabení.

Utkání měli skutečně náboj play off. Před brankou bylo hned několik soubojů, počítali jste s tím?

Určitě jsme s tím počítali. Na Hradec jsme si připravovali, je to play off, jde o všechno, o to, kdo pojede na dovolenou a kdo bude bojovat dále. My jsme na to byli připraveni, bojovali jsme. Myslím, že to byl bojovný zápas z obou stran, asi podobné jako ta loňské série, ale zítra pokračujeme a budeme bojovat.

Na čem budete muset zapracovat?

Asi se budeme muset podívat na to, co rozhoduje play off, takže přesilovky a oslabení.

Budete se muset podívat také na hru pět na pět, ve které vás Hradec přehrával?

Určitě se podíváme na všechno. Ve hře pět na pět si musíme vytvořit více šancí, ale i dnes bylo vidět, že rozhodly přesilovky. Musíme se podívat na ten zápas celkově, ale zase se z toho nemůžeme nějak sesypat. Podíváme se na detaily a připravíme se na zítřek.

Mohlo by to být zítra lepší, protože budete v Hradci ubytovaní a připravíte se i třeba zlepšeným pohybem?

Nemyslím si, že bychom byli nepřipravení. V první třetině jsme tam měli pár horších střídání, ale myslím, že pak se ta hra vyrovnala a rozhodoval jeden gól.

Co říkáš na zákrok Lukáše Klimeše, který ve druhé třetině vychytal Jespera ve stoprocentní šanci?

Já jsem to viděl z trestné lavice, takže jsem byl moc rád, že to chytil. Lukáš nás strašně drží, je to velká pomoc a věříme, že nám pomůže získat ten bod.